Przejdź do treści
Na zdjęciu Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Gmach główny

Serce Politechniki

Gmach Główny – siedziba Politechniki Warszawskiej – to jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych budynków w stolicy. Niektórzy nazywają go… zamkiem.

To miejsce na co dzień tętni życiem za sprawą zlokalizowanych tu biur i działów, przybywających na zajęcia studentów czy odbywających się wydarzeń: uroczystości, targów, konferencji, a nawet bali. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz może stać się scenerią do niezapomnianych zdjęć.

Zdjęcie Gmachu Chemii PW

Gmach Chemii

Gmach Chemii znajduje się między ul. Noakowskiego a wewnętrznym dziedzińcem Kampusu Centralnego. Okazały budynek, zaprojektowany przez Bronisława Brochowicz-Rogoyskiego, powstał w latach 1899-1900 (oficjalne otwarcie odbyło się w 1902 r.). 

Gmach nawiązywał do najaktualniejszych wówczas rozwiązań architektonicznych. W regularny czworobok architekt wpisał dwa duże dziedzińce wewnętrzne, przedzielone szerokim skrzydłem audytoryjnym. 

Zdjęcie Gmachu Fizyki PW

Gmach Fizyki

Gmach Fizyki, zaprojektowany przez Stefana Szyllera, powstał w latach 1899-1900 (oficjalne otwarcie odbyło się w 1902 r.). Architekt dążył do efektu spokoju i równowagi, dlatego zastosował rozwiązania, które ułatwiły pierwotny podział budowli na dwie części, przeznaczone dla Wydziału Fizyki i Wydziału Elektrotechniki. Fizyka potrzebowała jednak większego, zajmującego wysokość dwóch kondygnacji audytorium, które dobudowano z tyłu budynku. We wnętrzu zwracała uwagę aula, oryginalnie przeznaczona do ekspozycji modeli silników i maszyn elektrotechnicznych. Na parterze otaczały ją krużganki.

Zdjęcie Gmachu Mechaniki

Gmach Mechaniki

Gmach Mechaniki został zaprojektowany przez Bronisława Brochwicz-Rogoyskiego i powstał w latach 1899-1900 (oficjalne otwarcie odbyło się w 1902 r.). To najbardziej wyróżniający się obiekt spośród realizacji powstałych dla ówczesnego Instytutu Politechnicznego. W elewacjach architekt połączył odmienne kolorystycznie i fakturowo materiały, wprowadzając niekonwencjonalne, ale malownicze zestawienia. 

Obiekty PW

Politechnika Warszawska to przede wszystkim miejsce prowadzenia dydaktyki i badań. Większość naszych budynków służy tym dwóm podstawowym funkcjom. Uczelnia zapewnia jednak także przestrzenie do mieszkania dla studentów i doktorantów, a także zaspokojenia potrzeb kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i poznaj obiekty PW!

Stołówka Centralna Gmach Starej Kotlowni Gmach Inżynierii Środowiska Gmach Fizyki Gmach Architektury Rektorska 4 Gmach Inżynierii Ladowej Gmach Elektroniki Gmach Instytutu Techniki Cieplnej Gmach Chemii Gmach Nowej Kreslarni Gmach Technologii Chemicznej Gmach Matematyki Gmach Elektrotechniki Gmach Nowy Lotniczy Gmach Lotniczy Gmach Aerodynamiki Gmach Mechaniki Gmach Główny Gmach Inżynierii Chemicznej Kampus Centralny Najstarszy teren naszej Uczelni, skoncentrowany w bliskiej okolicy Gmachu Głównego i stacji metra Politechnika. Na mapie prezentujemy położenie uczelnianych budynków i najważniejszych ulic. Po najechaniu na dany obiekt, pojawia się podświetlenie i znacznik z nazwą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na podświetlony budynek – to przeniesie Cię do jego zdjęcia i opisu.
Gmach Mechatroniki Gmach Nowy Technologiczny Gmach Stary Technologiczny Gmach Samochodów i Ciągników Gmach Inżynierii Materiałowej DS Żaczek Kampus Południowy Teren przy ulicach Narbutta, Boboli i Wołoskiej, oddalony od Kampusu Centralnego o jedną stację metra i trzy przystanki tramwajowe. Uczelniane budynki i najważniejsze ulice znajdziesz na mapie. Po najechaniu na dany obiekt, pojawia się podświetlenie i znacznik z nazwą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na podświetlony budynek – to przeniesie Cię do jego zdjęcia i opisu.
Gmach Główny w Płocku Kampus w Płocku Politechnika Warszawska to nie tylko Warszawa, ale także Płock, gdzie mamy Filię naszej Uczelni: jeden Wydział i jedno Kolegium. Sercem płockiej części PW jest teren przy ulicy Łukasiewicza. Oznaczyliśmy go na mapie. Najedź na obiekt, a zobaczysz podświetlenie i znacznik z nazwą. Kliknij na podświetlony budynek, a pojawi się jego opis i zdjęcie.