Przejdź do treści

Gmach Matematyki

Głowna siedziba Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych powstała w latach 2010-2011. Budynek uroczyście otwarto w 2012 r. Gmach wzniesiono wewnątrz Kampusu Centralnego, między historycznymi budynkami, reprezentującymi wszystkie etapy rozwoju uczelni. 

Projektantom udało się stworzyć neutralną stylistycznie formę architektoniczną. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym i materiałowym Gmach o dużych gabarytach stwarza wrażenie lekkiego, wręcz eterycznego. Eleganckie, szklane elewacje ożywione są nieregularnie rozmieszczonymi poziomymi listwami tzw. brise soleil, czyli łamaczami światła. Przezroczystość fasad przy jednoczesnym efekcie lustrzanych odbić sprawia, że Gmach Matematyki, niczym kameleon, stapia się z otoczeniem – zielenią i zabytkowymi budynkami, dopasowując się do pory dnia, roku, pogody i oświetlenia. 

Gmach składa się z trzech zasadniczych części: długiego skrzydła zachodniego, mieszczącego głównie sale seminaryjne i laboratoria, krótszego skrzydła wschodniego, gdzie znajdują się audytoria, i spinającego je holu-atrium, przykrytego szklanym dachem. 

Zdjęcie Gmachu Matematyki

Adres

ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa

Godziny otwarcia

poniedziałek – niedziela w godz. 7.00-22.00

Kontakt

tel. (22) 234 13 11 (portiernia)

Dostępność

budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, winda, toalety dla osób z niepełnosprawnościami na każdym piętrze