Przejdź do treści

Gmach Główny w Płocku

Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku, pierwsza placówka akademicka w tym mieście, została powołana w 1967 r. Rozwój przemysłu spowodował gwałtowny wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę inżynierską, której w Płocku w tym czasie brakowało. 

W latach 70. XX w. nastąpił okres intensywnego rozwoju placówki, także pod względem infrastruktury. Pierwsze zajęcia dydaktyczne odbywały się w przekazanym Filii budynku Technikum Elektrycznego, dalsze w budynku po Studium Nauczycielskim oraz w obiekcie udostępnionym przez płocką kurię.  W 1968 r. wmurowano kamień węgielny pod budowę własnego budynku położonego przy ul. Łukasiewicza. Pięć lat później Gmach Główny oddano do użytku. 

W ramach 50-lecia Filii w Płocku przed gmachem powstał skwerek, który zagospodarowali studenci z kół naukowych. 

W 2022 r. przy gmachu stanęły akademiki dla pszczół. Zbudowano je z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, podobnie jak donice, w których posadzono miododajne rośliny. 

Zdjęcie Gmachu Głównego Filii PW w Płocku

Adres

ul. Ignacego Łukasiewicza 17, 09-400 Płock

Godziny otwarcia

poniedziałek – niedziela w godz. 6.00-21.00, 1 lipca-31 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-19.00

Kontakt

tel. (24) 36 72 100, kom. 693 709 429 (portiernia) 

Dostępność

pochylnia, winda, oznakowanie drzwi alfabetem Braille'a, pętla indukcyjna w dziekanacie, toalety dla osób z niepełnosprawnościami na parterze i piętrze Gmachu Dydaktycznego