Przejdź do treści

Gmach Inżynierii Środowiska

Modernistyczny budynek powstał w latach 1970-1977. Został wzniesiony w miejscu zniszczonych w czasie wojny i rozebranych pawilonów Gmachu Mechaniki. Wyraźnie odróżnia się od pozostałych gmachów zlokalizowanych w Kampusie Centralnym. Architekci z Warszawskiego Biura Projektów Budownictwa Ogólnego, Stefan Jaczewski i Jan Reda, zaprojektowali obiekt składający się z dwóch skrzydeł – zachodniego dziesięciokondygnacyjnego i siedmiokondygnacyjnego południowego. 

Elementami ożywiającymi elewację były dekoracyjne panele, przerywające horyzontalne pasy okien. Pokryto je mozaiką z ceramicznych płytek w kolorystyce nawiązującej do barw wody – turkusu, błękitu i granatu. Podczas modernizacji elewacji od strony południowej wstawiono w ich miejsce panele baterii słonecznych. Zamontowano je także na dachu obydwu skrzydeł budynku. Dzisiaj kolorowe mozaiki można zobaczyć na ścianie od strony dziedzińca. 

Budynek jest siedzibą Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. 

Zdjęcie Gmachu Inżynierii Środowiska

Adres

ul. Nowowiejska 20, 00-653 Warszawa

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek w godz. 7.00-22.00

Kontakt

tel. (22) 234 78 87, (22) 234 74 65, (22) 234 78 32, (22) 234 57 05, e-mail: sekretariat.wibhis@pw.edu.pl (Biuro Dziekana) 

Dostępność

winda (wejście z poziomu terenu), toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, oznakowanie drzwi alfabetem Braille'a, pętle indukcyjne w dziekanatach