HackCarpathia 2025: zespół CombAIns z MiNI PW wśród nagrodzonych
Zespół CombAIns, czyli grupa studentów z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, wziął udział w międzynarodowym hackathonie HackCarpathia 2025. Studenci zmierzyli się z zadaniem w kategorii AI LOT, w której okazali się najlepsi.
Studenci PW z nagrodami w konkursie PLL LOT
Prace inżynierskie Miłosza Sobocińskiego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa i Piotra Szałasa z Wydziału Transportu zdobyły nagrody w swojej kategorii w 3. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową organizowanego przez PLL LOT. Nagradzane są w nim prace dyplomowe mające potencjał wdrożeniowy w przemyśle lotniczym.
Pierwsze miejsce zajął Miłosz Sobociński. Jego praca inżynierska pt. „Implementation of Digital Twin in CAD software to serve as the database of history of defects detected by Non-Destructive Testing (NDT)” powstała pod kierunkiem dr. inż. Piotra Synaszki.
Nagrodzone prace dyplomowe z PW konkursie PLL LOT
Zespół studentów CombAIns z MiNI z nagrodą w HackCarpathia 2025
3 miejsca na podium Real Estate Hackaton
Studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli wszystkie miejsca na podium w Real Estate Hackathon organizowanym przez firmę Globalworth. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zespołów, a główne nagrody powędrowały do studentów z Koła Naukowego Myślenia Projektowego Kraken oraz specjalności Inteligentne Systemy na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.
IFEC 2025: studenci z PW w światowej czołówce
Zespół studentów z kół naukowych DREN i PEPA RG, działających przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego PW, awansował do finału międzynarodowego konkursu International Future Energy Challenge 2025 (IFEC 2025).
To pierwszy w historii udział reprezentacji z Polski w tym prestiżowym wydarzeniu, w którym rywalizują zespoły z najlepszych uczelni technicznych świata. Uczestnicy projektują przekształtnik prądu stałego o parametrach: moc 1,5 kW, napięcie wejściowe 400 V i programowalne napięcie wyjściowe 20–150 V przy minimalnych tętnieniach.
Studenci PW na podium Accenture TechFest 2.0
Studenci Politechniki Warszawskiej zdominowali podium hackathonu Accenture TechFest 2.0, którego tematem było stworzenie innowacyjnego chatbota edukacyjnego wspierającego naukę. W 24-godzinnym wyzwaniu wzięły udział trzyosobowe zespoły, które wcieliły się w rolę specjalistów ds. innowacji.
Aż trzy drużyny z PW zdobyły najwyższe miejsca: