Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: eksponat z wystawy Vaporeware

Artystyczna kooperacja studentów Politechniki Warszawskiej i Akademii Sztuk Pięknych

Czy można połączyć świat techniki i technologii ze sztuką? Okazuje się, że jak najbardziej tak! Udowadniają to studenci stołecznych uczelni – PW i APS, którzy połączyli siły przy tworzeniu wystawy Vaporeware. Organizatorami wystawy są Pracownia 3d i Zdarzeń Wirtualnych Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Członkowie Koła Naukowego Robotyków z PW współpracowali w tworzeniu części wystawy od strony naukowo technicznej.
Obraz
Na zdjęciu: uroczyste otwarcie Laboratorium Zarządzania Kryzysowego JAŚMIN na PW

Laboratorium Zarządzania Kryzysowego JAŚMIN na PW już otwarte

25 kwietnia na Wydziale Transportu PW oficjalnie zainaugurowano działalność Laboratorium Zarządzania Kryzysowego JAŚMIN. To pierwsze w Polsce takie laboratorium na uczelni technicznej i dziesiąte ogółem zainstalowane w placówce naukowej. Laboratorium powstało we współpracy z firmą TELDAT, która stworzyła i rozwija system JAŚMIN.
Obraz
Na zdjęciu uczniowie podczas zajęć w laboratorium chemicznym

Innowacyjna edukacja chemiczna w praktyce

Jak skutecznie uczyć chemii? Poprzez doświadczenie! Właśnie na tym opiera się współpraca Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. W ramach porozumienia uczniowie nowo utworzonej klasy z innowacją mają szansę zdobywać wiedzę w warunkach rzeczywistego laboratorium akademickiego.
Obraz
Na zdjęciu: podpisanie porozumienia o współpracy PW z Fundacją Stare Powązki

Technologia w służbie dziedzictwa – współpraca PW z Fundacją Stare Powązki

Fundacja Stare Powązki oraz Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Geodezji i Kartografii, podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest rozwijanie wspólnych działań w obszarach: naukowych, edukacyjnych i wdrożeniowych. PW zapewni Fundacji merytoryczne wsparcie w zakresie projektów badawczych i inżynierskich, szczególnie w zastosowaniu nowoczesnych technologii w ochronie i zarządzaniu zasobami dziedzictwa.
Obraz
Na zdjęciu dr inż. Marta Mazurkiewicz-Pawlicka

Nowe rozwiązania w oczyszczaniu wody i produkcji wodoru od naukowców z PW

Zespół pod kierownictwem dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW będzie realizował projekt „Zaawansowane nanomateriały hybrydowe do efektywnego foto(elektro)katalitycznego oczyszczania wody oraz produkcji wodoru”. Finansowanie na ten cel zostało przyznano w ramach konkursu M-ERA.NET.
Obraz
Na zdjęciu drzewa

Naukowcy z PW zaangażowani w międzynarodowy projekt na rzecz zrównoważonego zarządzania drzewostanami miejskimi

Politechnika Warszawska dołącza do europejskiej sieci naukowców i ekspertów w ramach nowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską. Celem projektu European Network for the Integrative Approach of Urban Forestry (INTUF) jest opracowanie nowego, zintegrowanego podejścia do leśnictwa miejskiego jako odpowiedzi na wyzwania związane ze zmianami klimatu i rozwojem zrównoważonych miast.
Obraz
Na zdjęciu uczestnicy spotkania Politechniki Warszawskiej i Arabelle Solutions

Politechnika Warszawska i Arabelle Solutions razem dla polskiego sektora energetyki jądrowej

Arabelle Solutions oraz Politechnika Warszawska ogłosiły strategiczną współpracę mającą na celu organizację zaawansowanych szkoleń i rozwój umiejętności na potrzeby polskiego sektora energetyki jądrowej. Partnerstwo pozwoli na lepsze przygotowanie studentów PW w zakresie umiejętności oraz wiedzy technicznej wymaganej przez rozwijający się przemysł jądrowy.