Przejdź do treści

Studencki Nobel 2024 dla Julii Wilk

Studentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej otrzymała Studenckiego Nobla 2024 w kategorii Nauki techniczne

Julia Wilk jest liderką projektu neendu – systemu do monitorowania czynności życiowych noworodków z algorytmami sztucznej inteligencji oraz współautorką projektu egzoszkielet rehabilitacyjny. Za oba te rozwiązania otrzymała wiele nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. 

Nominacja do Studenckiego Nobla 2024

Julia Wilka z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel 2024 w kategorii Nauki techniczne.

Na liście sukcesów Julii Wilk są m.in. medale na wystawach wynalazków, wystąpienia na konferencjach i publikacje pokonferencyjne, udział w projekcie w ramach Inkubatora Innowacyjności 4.0, grant w ramach Talentów Jutra, złożenie wniosku o patent na wynalazek czy miejsce w zestawieniu „Forbes Women” 24 na 2024, czyli na liście Polek, które szczególnie warto obserwować w tym roku. 

Studencki Nobel 2021

Piotr Araszkiewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Hubert Graczyk z Wydziału Elektrycznego oraz Mateusz Frydrych z Wydziału Inżynierii Lądowej zostali finalistami tegorocznej edycji konkursu Studencki Nobel.