Przejdź do treści
Wszystkie wydarzenia

Otwarcie Pawilonu Przyszłości w ramach projektu Stawiamy_

od 16.06.2024 godz. 15:30
do 16.06.2024 godz. 18:00

Łazienki Królewskie, za budynkiem Ermitażu, przy Agrykoli

Już po raz drugi studenci i wykładowcy Wydziału Architektury PW stworzyli w Łazienkach Królewskich wyjątkowy obiekt. Tym razem w ramach projektu „Stawiamy_” powstał Pawilon Przyszłości. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się 16 czerwca 2024 r. o godz. 15:30. Po części oficjalnej o godz. 16.00, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbędzie się wykład Profesora Rogera Boltshausera, szwajcarskiego architekat i profesora na Uniwersytecie ETH. 

Pawilon zaprojektowali i zbudowali studenci WAPW w ramach zajęć projektowych specjalności A3 Architektura Technologii i Struktury prowadzonych pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Wierzbickiej, prof. PW. Obiekt powstał jako symbol nadchodzących wyzwań i nadziei na kolejne lata. Zaprojektowany przez studentów z pasją i zaangażowaniem, jest manifestacją ich wizji przyszłości - dynamicznej, innowacyjnej i otwartej na zmiany. 

W tym roku studenci zmierzyli się z wymiarem materiałowym architektury  - pod hasłem Architektura Wyzwań - Materiały dla Przyszłości. Istotne było dopracowanie projektu w kontekście odpowiedzialności środowiskowej, roli w gospodarce obiegu zamkniętego, zapewnieniu dobrostanu i zdrowia użytkowników, jak również efektywności, jakości i trwałości, nie zapominając o nowoczesnej perspektywie.  

Projekt ma charakter cykliczny. Prace były prowadzone w kooperacji z Muzeum Łazienki Królewskie oraz partnerami. 

Więcej informacji o otwarciu Pawilonu Przyszłości na Facebooku, a o projekcie na Instagramie i stronie internetowej