Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Model 3D świątyni Fortuna Augusta w Musti, Tunezja (I–III w.)

CoVHer – cyfrowa rekonstrukcja przeszłości z udziałem Politechniki Warszawskiej

Na początku 2025 roku zakończył się trzyletni, międzynarodowy projekt CoVHer (Computer-based Visualization of Architectural Cultural Heritage), który połączył uczelnie i instytucje z pięciu krajów w pracy nad nowymi metodami cyfrowej rekonstrukcji zabytków. Wśród partnerów projektu znalazła się także Politechnika Warszawska, reprezentowana przez zespół naukowców z Wydziału Architektury.
Obraz
Projekt studentów PW w konkursie MIKROHOME

Studenci PW z nagrodą specjalną w międzynarodowym konkursie architektonicznym

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu MICROHOME projekt „First Aid Kit” autorstwa studentów PW zdobył nagrodę specjalną za najlepszy projekt studencki. 

Praca naszych studentów pt. "First Aid Kit" stanowi modułową koncepcję mieszkania dla osób przesiedlonych. Projekt proponuje nowy sposób myślenia o tymczasowych domach – takich, które są szybkie w budowie, niedrogie, a do tego łatwe do przeniesienia w inne miejsce.

Obraz
Projekt studentów PW w konkursie MIKROHOME

MICROHOME: nagroda specjalna dla studentów PW

W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu architektonicznego MICROHOME studenci z PW wywalczyli nagrodę specjalną za najlepszy projekt studencki. Autorami nagrodzonego projektu „First Aid Kit” są: Łukasz Michał Danilczuk, Ewa Helena Maniak oraz Karolina Maria Rorat. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie samowystarczalnego domu modułowego dla dwóch osób o powierzchni 25 mkw.
Obraz
Na zdjęciu: wystawa "Majątek Dylewo" na Wydziale Architektury PW, fot. Marek Patrzałek

Majątek Dylewo – wystawa prezentująca efekty badań studentów i pracowników PW 

Dzięki pracy naukowców i studentów Politechniki Warszawskiej udało się szczegółowo udokumentować jeden z najciekawszych zespołów dworsko-parkowych Warmii. Inwentaryzacja, analiza historyczna i nowoczesne technologie pozwoliły odkryć historię majątku w Dylewie na nowo. Efekty tych badań można było zobaczyć na wystawie prezentowanej na Wydziale Architektury PW.
Obraz
Fragment pracy konkursowej Nicoletty Kołodziej, Katarzyny Suchan

Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan laureatkami konkursu ZAMIESZKANIE

Studentki Wydziału Architektury PW - Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan zwyciężyły w konkursie ZAMIESZKANIE organizowanym przez portal produktydladomu.pl i miesięcznik „Architektura&Biznes”.

Ich projekt „Zerocenowość” powstał pod kierunkiem dr. Jakuba Heciaka, dr. Pawła Grodzickiego, Łukasza Stępnika oraz Małgorzaty Janickiej-Nowak. 

Jury doceniło projekt naszych studentek m.in. za trafne rozpoznanie potrzeb studentów, właściwą diagnozę problemów i uniwersalne, elastyczne rozwiązanie dostosowane do zmiennych warunków i użytkowników.