Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Laureaci konkursu MEWy 2025

Koło Naukowe Energetyków z nagrodą w konkursie MEWy 2025

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Energetyków Politechniki Warszawskiej odnieśli sukces w konkursie MEWy 2025, uzyskując wsparcie na rozwój projektu Dual Power from the Sea: Integrating Wind and Wave Energy. Ich koncepcja zakłada wykorzystanie energii fal morskich poprzez integrację systemu konwerterów falowych z infrastrukturą morskich farm wiatrowych.
Obraz
Wręczenie nagród w konkursie SIMP

Student Politechniki Warszawskiej z wyróżnieniem w konkursie SIMP

W lutym na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca dwa konkursy organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Podczas wydarzenia wręczono nagrody laureatom XXIV Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej za rok akademicki 2023/2024 oraz XVIII Konkursu dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe pn. Technik-Absolwent za rok szkolny 2023/2024.
Obraz
Członkowie zespołu HEPASWITCH

HepaSwitch – młodzi naukowcy na tropie nowej terapii raka wątroby

Studenci czterech warszawskich uczelni – Politechniki Warszawskiej (lider konsorcjum), Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – pracują nad innowacyjną terapią celowaną dla pacjentów z rakiem wątroby. W ramach projektu HEPASWITCH_IGEM2025 chcą stworzyć przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować leczenie tej choroby. Inicjatywa jest wspierana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Obraz
Dr Tomasz Tyc

Dr Tomasz Tyc na podium konkursu prognoz krótkoterminowych

Zespół analityczny BNP Paribas Bank Polska, którego członkiem jest dr Tomasz Tyc z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, zajął drugie miejsce w corocznym konkursie prognoz krótkoterminowych „Parkietu” w zestawieniu prognoz mieszanych. To już kolejny raz, gdy zespół znalazł się na podium - eksperci zajęli 2. miejsce zarówno w 2023, jak i 2024 roku.
Obraz
Jakub Jażdżyk, zwycięzca Brave Camp

Jakub Jażdżyk zwyciężył w tegorocznym BraveCamp

Jakub Jażdżyk, student informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zajął pierwsze miejsce w XIII edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp. Jego zwycięski projekt Zaklepuje.To jest systemem i aplikacją do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi. 

W konkursie wzięło udział 30 startupów prowadzonych przez 30 studentów z różnych uczelni w Warszawie.

Organizatorem konkursu był Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. 

Obraz
Jakub Jażdżyk, zwycięzca Brave Camp

Pierwsze miejsce w tegorocznym BraveCamp dla Jakuba Jażdżyka

Jakub Jażdżyk, student informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zwyciężył w XIII edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, zorganizowanej przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zwycięski projekt Zaklepuje.To jest systemem i aplikacją do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi. Nagrody wręczono 14 lutego podczas gali finałowej w Warszawie.
Obraz
Fragment pracy konkursowej Nicoletty Kołodziej, Katarzyny Suchan

Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan laureatkami konkursu ZAMIESZKANIE

Studentki Wydziału Architektury PW - Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan zwyciężyły w konkursie ZAMIESZKANIE organizowanym przez portal produktydladomu.pl i miesięcznik „Architektura&Biznes”.

Ich projekt „Zerocenowość” powstał pod kierunkiem dr. Jakuba Heciaka, dr. Pawła Grodzickiego, Łukasza Stępnika oraz Małgorzaty Janickiej-Nowak. 

Jury doceniło projekt naszych studentek m.in. za trafne rozpoznanie potrzeb studentów, właściwą diagnozę problemów i uniwersalne, elastyczne rozwiązanie dostosowane do zmiennych warunków i użytkowników.