Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: fragment prcy konkursowej Tomasza Szejnacha

Wyróżnienia dla czworga młodych architektów z PW

W tegorocznej edycji "Design Educates Awards", prestiżowego międzynarodowego konkursu, zostały wyróżnione 4 prace naszych studentek i studentów. Celem konkursu jest m.in. promowanie architektury kreującej wartości.

Wyróżnienia "Special Recognition in architectural design" otrzymali:

  • Tomasz Szenajch za pracę "Kurpie House: Evolving Vernacular Form Through Contemporary Design", 
  • Aleksandra Snopkowska za pracę "New Generation School in Praga, Warsaw".

Wyróżnienia "Honorable mention in architectural design" trafiły do:

Obraz
Na zdjęciu: fragment prcy konkursowej Tomasza Szejnacha

Design Educates Awards: 4 wyróżnienia dla naszych studentów

Prace czworga naszych studentek i studentów zostały wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu "Design Educates Awards". To prestiżowy międzynarodowy konkurs, którego celem jest m.in. promowanie architektury kreującej wartości. Wyróżnienie otrzymały prace: Tomasza Szenajcha, Aleksandry Snopkowskiej, Przemysława Sasina i Agnieszki Wardzińskiej.
Obraz
Na zdjęciu: wręczenie nagród w konkursie IFEC 2025

Studenci z PW zwyciężyli w prestiżowym IFEC 2025

W finale International Future Energy Challenge 2025 nasi studenci pokonali najlepsze drużyny m.in. z Tajwanu, Indii czy USA i zdobyli główną nagrodę. Zespół studentów PW jako pierwszy w historii zakwalifikował się do ścisłego finału tego prestiżowego konkursu z zakresu projektowania urządzeń energoelektronicznych.

Zespół tworzą studenci z kół naukowych DREN i PEPA RG działających na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Opiekunami merytorycznymi zespołu są mgr Krzysztof Kalinowski oraz prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski. 

Obraz
Na zdjęciu: wręczenie nagród w konkursie IFEC 2025

Na PW mamy najlepszych na świecie energoelektroników!

Podczas emocjonującego finału konkursu International Future Energy Challenge 2025 nasi studenci zwyciężyli, pokonując najlepsze zespoły m.in. z Tajwanu, Indii czy USA. Zespół tworzą studenci z kół naukowych DREN i PEPA RG działających na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Finał konkursu odbył się na Narodowym Uniwersytecie Technologicznym w Tajpej. Opiekunami merytorycznymi zespołu byli mgr Krzysztof Kalinowski oraz prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski.
Obraz
Na zdjęciu: zwycięski projekt szkoły wg projektu studentów WAPW

Szkoła odporna sejsmicznie – nasi studenci zwyciężyli w międzynarodowym konkursie

Nina Dobroczyńska, Emiliya Skipar oraz Julian Hendigery z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej stworzyli projekt wzorcowej szkoły, odpornej na wstrząsy sejsmiczne w wymagających warunkach himalajskich. Wymogiem konkursu Nepal School Project było również wykorzystanie naturalnych materiałów i zaprojektowanie obiektu w zgodzie ze środowiskiem. Nasi studenci zdobyli główną nagrodę w konkursie.
Obraz
Na zdjęciu: laureaci nagrody na najlepszą pracę dyplomową

Adrian Koźluk z nagrodą za najlepszą pracę magisterską

Nasz absolwent Adrian Koźluk z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa zdobył 1. miejsce (ex aequo z Dominikiem Buksą z AGH) w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych. Konkurs, organizowany przez zespół pracowników Katedry Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej pod kierunkiem prof. Ryszard Białeckiego, odbył się już po raz 19.
Obraz
Na zdjęciu Gmach MiNI

Praca studentów PW wśród najlepszych prac dyplomowych w konkursie PTI

W Ogólnopolskim Konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI) na najlepsze prace i projekty inżynierskie i licencjackie z zakresu informatyki wyróżnienie zdobyli nasi studenci: Tymoteusz Kwieciński, Jakub Grzywaczewski i Mateusz Nizwantowski z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. 

Doceniono ich za pracę „PvSTATEMPackage: Pakiet do automatycznego preprocesingu danych serologicznych”, która powstała pod opieką prof. dr. hab. inż. Przemysława Biecka.