Przejdź do treści

Pięć medali dla samolotów studentów PW

W międzynarodowych zawodach SAE Aero Design West 2024 w Los Angeles studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli trzy srebrne i dwa brązowe medale. 

Drugie miejsca zdobyli w klasyfikacji generalnej klasy Advanced oraz za dokumentację techniczną i wykonanie misji. Trzecie miejsca zajęli w klasyfikacji generalnej i za loty w klasie Regular. 

 Zawody SAE Aero Design West 2024 odbyły się w dniach 12–14 kwietnia. Wzięło w nich udział ponad 60 drużyn z całego świata. 

GrowLight laureatem konkursu Direction: Space

Zespół GrowLight, który w większości tworzą członkowie Studenckiego Koła Inżynierii Fotonicznej, został nagrodzony w konkursie Direction: Space, organizowanym przez New Space Foundation oraz Fundację Empiria i Wiedza.

Jury wybrało najlepsze projekty badawcze, które mogłyby zostać zrealizowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wśród nich znalazł się eksperyment L(aser) A(mplitude) S(timulated) P(lant) A(griculture) – LASPA, koncentrujący się na zastosowaniu światła laserowego do stymulacji siewek do wzrostu w warunkach mikrograwitacji.