Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: wręczenie nagród w konkursie IFEC 2025

Studenci z PW zwyciężyli w prestiżowym IFEC 2025

W finale International Future Energy Challenge 2025 nasi studenci pokonali najlepsze drużyny m.in. z Tajwanu, Indii czy USA i zdobyli główną nagrodę. Zespół studentów PW jako pierwszy w historii zakwalifikował się do ścisłego finału tego prestiżowego konkursu z zakresu projektowania urządzeń energoelektronicznych.

Zespół tworzą studenci z kół naukowych DREN i PEPA RG działających na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Opiekunami merytorycznymi zespołu są mgr Krzysztof Kalinowski oraz prof. dr hab. inż. Jacek Rąbkowski. 

Obraz
Na zdjęciu: laureaci nagrody na najlepszą pracę dyplomową

Adrian Koźluk z nagrodą za najlepszą pracę magisterską

Nasz absolwent Adrian Koźluk z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa zdobył 1. miejsce (ex aequo z Dominikiem Buksą z AGH) w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych. Konkurs, organizowany przez zespół pracowników Katedry Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej pod kierunkiem prof. Ryszard Białeckiego, odbył się już po raz 19.
Obraz
Na zdjęciu: laureaci konkursu TRUMPF Huettinger

Konkurs TRUMPF Huettinger: nagrody dla dyplomantów z PW

Po raz trzeci wręczono nagrody w konkursie TRUMPF Huettinger na najlepsze prace dyplomowe związane z elektroniką, elektrotechniką, automatyką i informatyką. W kategorii prac doktorskich nagrodzono Alvaro Carreno Henriqueza i Rafała Kopacza, a w kategorii prac magisterskich nagrodę zdobył Bartłomiej Olber. Wyróżnienie w kategorii prac doktorskich zdobył Mikołaj Rogalski.
Obraz
Finał konkursu „Become an Ambassador” – sukces naszych studentek

Finał konkursu „Become an Ambassador” – sukces naszych studentek

Natalia Dominiak oraz Karolina Skalska z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa reprezentowały PW w finale konkursu „Become an Ambassador”, organizowanego przez Fundację im. Leopoldy Wild we współpracy z Poland in Silicon Valley Center. Karolina Skalska została oficjalną zwyciężczynią całego konkursu. Celem konkursu było zainspirowanie młodych kobiet do zaangażowania się w dyplomację ekonomiczną oraz promowanie Polski na arenie międzynarodowej – szczególnie w kontekście relacji polsko-amerykańskich i rozwoju innowacji.
Obraz
Na zdjęciu: dr inż. Kornel Wolski z nagrodą ABB

Konkurs o nagrodę ABB: wyróżnienie dla dr. inż. Kornela Wolskiego

Dr inż. Kornel Wolski z Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego PW zdobył wyróżnienie i nagrodę finansową w wysokości 15 000 zł w konkursie o nagrodę ABB. Praca doktorska „Single-Phase Quasi-Z-Source Inverter with Active Energy Buffer” powstała pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Jacka Rabkowskiego. 

Obraz
Na zdjęciu uczestnicy gali konkursu "Lider Dostępności"

Nagroda Prezydenta RP "Lider Dostępności" dla Wydziału Architektury PW

Po raz dziesiąty Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nagrody w ramach Konkursu Architektoniczno–Urbanistycznego „Lider Dostępności”. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 85 obiektów. Wydział Architektury nagrodzono w kategorii „Obiekt zabytkowy” za przebudowę budynku, w którym mieści się siedziba wydziału. Nagrodę główną w tej kategorii przyznano ex aequo Wydziałowi Architektury PW oraz Młynom Rothera w Bydgoszczy.
Obraz
Na zdjęciu: laureaci AEC Global Teamwork

Aleksandra Nowosad z nagrodami w międzynarodowym projekcie AEC Global Teamwork

Nasza studentka Aleksandra Nowosad z Wydziału Architektury wzięła udział w projekcie AEC Global Teamwork na Uniwersytecie Stanforda. Wraz z międzynarodowym zespołem w ramach konkursu opracowała projekt jednego z budynków San Francisco State University. Za ten projekt zespołowi przyznano dwie nagrody: Technology Challenge 2025 i DPR IPD Challenge 2025.
Obraz
Na zdjęciu: projekt Parku Gliniaki w Radomsku

Zespół Agnieszki Chudzińskiej z nagrodą za projekt Parku Glinianki w Radomsku

Projekt Parku Glinianki w Radomsku zdobył nagrodę główną w kategorii „Nowo wykreowana przestrzeń w zieleni” w XXI edycji Konkursu Oddziału TUP w Łodzi na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim. Architektem prowadzącym była dr inż. arch. Agnieszka Chudzińska, wykładowczyni Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zespół projektowy współtworzyli: Agnieszka van der Esch, Mikołaj Madajski, Jacek Dryja, Grzegorz Piwnik i Piotr Iskrzyński