Przejdź do treści

GrowLight laureatem konkursu Direction: Space

Zespół GrowLight, który w większości tworzą członkowie Studenckiego Koła Inżynierii Fotonicznej, został nagrodzony w konkursie Direction: Space, organizowanym przez New Space Foundation oraz Fundację Empiria i Wiedza.

Jury wybrało najlepsze projekty badawcze, które mogłyby zostać zrealizowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wśród nich znalazł się eksperyment L(aser) A(mplitude) S(timulated) P(lant) A(griculture) – LASPA, koncentrujący się na zastosowaniu światła laserowego do stymulacji siewek do wzrostu w warunkach mikrograwitacji.

Misja CURiE

Zbadać wpływ światła UV na próbki kompozytów oraz oddziaływania promieniowania kosmicznego na panele słoneczne – to cele projektu CURiE. Eksperyment naszych studentów zakwalifikował się do międzynarodowego programu BEXUS.

Pomysł studenta PW pomoże w tworzeniu map na podstawie zdjęć satelitarnych

Wszechobecne samochody są wyzwaniem przy organizacji ruchu w miastach. Utrudniają także pracę nad mapami, które powstają z obrazów pochodzących z satelitów. Szymon Bogus z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej znalazł rozwiązanie tego problemu. Kluczem do sukcesu okazała się sztuczna inteligencja.