Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej składa kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym udział naszych naukowców w akcji V1, V2

Uczczono pamięć naukowców z PW, którzy rozpracowali pociski rakietowe V-1 i V-2

W tym roku przypada okrągła 80. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji 8 maja w szczególny sposób wspominamy naukowców Politechniki Warszawskiej, którzy kilkadziesiąt lat temu rozpracowali konstrukcje rakiet V1 i V2. Pod pomnikiem poświęconym ich pamięci, który znajduje się przed Gmachem Elektroniki przy ul. Nowowiejskiej, złożono kwiaty.

Naukowcy z GIK PW badają teren Obozu Zagłady w Treblince

Na początku lipca rozpoczęły się prace badawcze na terenie Obozu Zagłady Treblinka II. Zespół naukowców pod kierownictwem dr. inż. Sebastiana Różyckiego z GIK PW realizuje projekt naukowy, którego celem jest weryfikacja lokalizacji nowych komór gazowych i rusztów paleniskowych na obszarze byłego obozu. To już kolejny etap badań realizowany przez ekspertów z PW.