Opublikowano: 03.04.2024 13:03

Triumf w MathWorks Minidrone Competition

Zespół „SKA PW” (od lewej): Kacper Kaczmarek, Dariusz Miedziński, Piotr Rodo, Olgierd Skromak

Drużyny z Politechniki Warszawskiej zajęły dwa pierwsze miejsca podczas tegorocznych zawodów MathWorks Minidrone Competition Poland.

Rywalizacja polegała na zaprogramowaniu drona do lotu wzdłuż danej ścieżki i wylądowaniu w wyznaczonym miejscu w jak najkrótszym czasie.

Sukces sprzed roku powtórzyła ekipa „SKA PW” ze Studenckiego Koła Astronautycznego, która startowała w składzie: Dariusz Miedziński – absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, obecnie nasz doktorant oraz Kacper Kaczmarek, Piotr Rodo i Olgierd Skromak, studenci tego Wydziału. Mogli pochwalić się prawie dwukrotnie krótszym czasem przelotu dronem od ekipy, która zajęła drugie miejsce.

A byli to także reprezentanci Politechniki Warszawskiej. Na drugim stopniu podium stanął zespół „DroneLab” w składzie: Stanisław Kołodziejczyk, Bartosz Niemiec i Krystian Czechowicz, studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.