Przejdź do treści

Opublikowano: 24.03.2022 15:31

Studenci PW po raz kolejny na podium zawodów Carolo-Cup

KNR i bohater zawodów, autonomiczny pojazd Selfie, fot. KNR

Koło Naukowe Robotyków, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, zdobyło III miejsce w tegorocznej edycji Carolo-Master-Cup@Home, konkursie miniaturowych samochodów autonomicznych.

Zarówno w zeszłym, jak i w tym roku zawody odbyły się w formie zdalnej. Bazą dla naszych studentów było Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, w którym pracowali nad realizacją zadań konkursowych. Nowością była kategoria, w której wystąpili konstruktorzy pojazdu Selfie. Robotycy zadebiutowali w klasie Advanced.

Carolo-Master-Cup@Home 2022 zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym drużyny musiały przygotować nagrania wideo, na których rejestrowały przejazdy samochodów wykonujących określone manewry w symulowanym środowisku drogowym uwzględniającym znaki drogowe i przeszkody. Druga część polegała na zaprezentowaniu komisji opisu technicznego samochodu i przedstawieniu zastosowanych w nim rozwiązań oraz omówieniu sposobu zarządzania projektem i stosowanym workflow.

Wyniki poznaliśmy 17 marca — drużyna z PW zajęła III miejsce, przecierając szlak w nowej, zaawansowanej klasie zawodów. W edycjach 2020 i 2021 KNR zdobyło odpowiednio drugie i pierwsze miejsce. Wówczas studenci startowali w kategorii Basic.

Skład zespołu Selfie na Carolo-Master-Cup@Home 2022: Kacper Mazur, Mateusz Grudzień, Piotr Mikuła, Tomasz Lis, Daniel Brauła, Igor Pieniek, Michał Lehwark, Łukasz Tumialis, Rafał Litka, Paweł Kotiuk, Michał Taczała, Piotr Hondra, Kamil Szczepanik, Kuba Rybałko, Kuba Głowacki, Damian Wójcik, Maciej Majek.

Podobne tematy: