Przejdź do treści

Opublikowano: 01.12.2022 14:57

Oto laureaci Stypendium pod choinkę 2022

Laureaci tegorocznej edycji Stypendium pod choinkę. Gratulujemy i dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie!

Jest ich piętnaścioro – aktywnych naukowo, artystycznie, sportowo i społecznie, zaangażowanych w promowanie naszej Uczelni i popularyzację nauki. To studenci i doktoranci PW – tegoroczni laureaci Stypendium pod choinkę.

To siódma edycja akcji, podczas której nagradzamy naszych studentów i doktorantów. Tych, którzy wyróżniają się działalnością w kołach naukowych, uczestniczą w konkursach, zawodach, przybliżają dzieciom i młodzieży świat nauki, a także angażują się w akcje społeczne i charytatywne. Jak znajdują na to czas – nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że zasługują, aby ich docenić.

Tradycyjnie stypendia pochodzą ze środków zebranych podczas Kiermaszu Świątecznego PW.

Laureaci Stypendium pod choinkę 2022

Aleksandra Bandzerewicz

Doktorantka, wcześniej studentka Wydziału Chemicznego. Zajmuje się otrzymywaniem i badaniem nowych biomateriałów polimerowych do zastosowań medycznych, w szczególności rekonstrukcji uszkodzonych tkanek i narządów. Laureatka wielu nagród, m.in. Studenckiego Nobla 2022, Srebrnego Medalu zdobytego podczas 16. edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS czy wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Złoty Medal Chemii 2021” na najlepszą pracę inżynierską.

Jest zaangażowana w projekty dotyczące otrzymywania biodegradowalnych implantów do regeneracji kości gąbczastej oraz rusztowań do hodowli i różnicowania komórek macierzystych w kierunku osteoblastów i chondrocytów. Współzałożycielka BoneReg, spółki spin-off PW, mającej na celu komercjalizację implantu ortopedycznego.

Łukasz Biedrowski

Student Wydziału Inżynierii Lądowej. Od 2021 r. działa w Samorządzie Studentów PW, w którym reprezentuje Studenckich Ruch Naukowy. Przewodniczący Rady Kół Naukowych. Współkoordynował ostatnią edycję Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK”, odpowiadając za kontakty z mediami. W tym roku brał także udział w Salonie Maturzysty oraz Drzwiach Otwartych, podczas których zachęcał uczniów i maturzystów do podjęcia studiów na naszej Uczelni.

Aktywnie działa w Zespole Folklorystycznym „Smardzewianie”, z którym odnosi sukcesy w konkursach rangi ogólnopolskiej.

Daryna Budiakivska

Studentka Wydziału Fizyki. W trakcie studiów inżynierskich na Wydziale Mechatroniki dołączyła do Studenckiego Koła Astronautycznego. Była koordynatorką projektu Sirius i brała udział w wielu międzynarodowych zawodach, prezentując łazik marsjański Sirius II. Nadal aktywnie działa w sekcji robotycznej. Bardzo interesuje się również fotoniką.

Jako rodowita Ukrainka, od wybuchu wojny zaangażowana w wolontariat – była tłumaczką podczas zajęć dla dzieci, jeździła z pomocą humanitarną. W czasie wolnym czyta książki, bawi się ze swoim kotem i rysuje smoki.

Kinga Hernet

Studentka Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Laureatka konkursu ,,Nowe Technologie dla Dziewczyn” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Intel Corporation. Będąc mentorką w programie ,,New Technologies for Women – Ukraine” już dzieli się swoją wiedzą, wspierając studentki kierunków technicznych z Ukrainy. Działa w Studenckim Kole Astronautycznym, promowała naszą Uczelnię m.in. podczas 11. Nocy w Instytucie Lotnictwa oraz XIX Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK”.

Jako wolontariuszka troszczy się o podopiecznych Schroniska na Paluchu. W wolnym czasie uwielbia grać na gitarze, pianinie oraz trenować pole dance.

Julia Janiszewska

Studentka Wydziału Zarządzania. Od początku studiów aktywnie angażuje się w prace Koła Naukowego „Humanoid”, działającego na Wydziale Mechatroniki. Wiceprzewodnicząca Rady Kół Naukowych ds. Promocji. Wspierała organizację Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK”. Regularnie reprezentuje Politechnikę Warszawską w takich wydarzeniach, jak targi edukacyjne czy Drzwi Otwarte. Bierze także udział w pracach nad podcastem „DooKoła PW” oraz Informatorem Kół Naukowych. 

Prywatnie wielbicielka jeździectwa i czytania książek w jesienne wieczory.

Mateusz Kajkowski

Student Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii. Odkąd pamięta, interesował się chemią. Na początku studiów zgłosił się do Płockiego Naukowego Koła Chemików, którego obecnie jest prezesem. Organizator projektu „Doświadcz Chemii” dla klas maturalnych.

W wolnym czasie poszerza swoją wiedzę na temat przerobu ropy naftowej. Interesuję się również motoryzacją, zwłaszcza klasycznymi, amerykańskimi modelami samochodów.

Krzysztof Kolankowski

Doktorant z Wydziału Chemicznego, pracuje nad wstrzykiwalnym wypełnieniem kostnym, przeciwdziałającym załamaniom osteoporotycznym. Trzykrotny medalista międzynarodowej wystawy wynalazków.  Opiekun naukowy licealistów w ramach programu „Chemiczne Staże Badawcze” i warsztatów Adamed SmartUp Academy. Założyciel i działacz BoneReg, spółki spin-off PW.

Prywatnie miłośnik sportów wodnych. 

Julia Kosińska

Studentka Wydziału Inżynierii Materiałowej. Współtwórczyni reaktora przepływowego służącego do oczyszczanie wody z nieczystości organicznych, takich jak leki i ich pozostałości. Projekt, który kontynuuje w PW, przyniósł jej szereg wyróżnień – w tym na konkursach E(x)plory, EUCYS czy Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Angażuje się w działania Koła Naukowego „Wakans”, udziela się w samorządzie studenckim i stara się wszelkimi możliwymi sposobami popularyzować naukę.

Jest także laureatką Konkursu „25 under 25”, wspólnej inicjatywy magazynu „Forbes” oraz warszawskiego biura McKinsey & Company.

Agnieszka Łukasiak

Studentka Wydziału Chemicznego. Aktywnie działa w Kole Naukowym „Flogiston”. Popularyzuje naukę, organizując i prowadząc pokazy oraz warsztaty chemiczne dla dzieci i młodzieży. Zaangażowana w promocję Uczelni podczas takich wydarzeń, jak Drzwi Otwarte, targi edukacyjne dla licealistów i Noc Muzeów na PW. Organizatorka targów pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.

Interesuje się grami komputerowymi, nie pogardzi ciekawą książką lub filmem oraz z chęcią odkryje na mapie Warszawy nowy, nietuzinkowy escape room.

Maria Muszyńska

Studentka Wydziału Mechatroniki. Fascynują ją możliwości druku 3D. Jako przewodnicząca Artystycznego Międzywydziałowego Koła Naukowego ART-S chce pokazać, że najnowsze technologie mogą wpłynąć na rozwój kultury i na odwrót. Zaangażowana w organizację takich wydarzeń, jak: Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK”, Noc Muzeów czy Gala Złotej Kredy. Promowała PW m.in. podczas Drzwi Otwartych i targów edukacyjnych.

Zapalona żeglarka i członkini Klubu Żeglarskiego PW „Wimpel”.

Rafał Nowicki

Doktorant na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Specjalista ds. inżynieryjno-technicznych w Instytucie Technik Wytwarzania. Wykonawca dwóch międzynarodowych grantów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Rady Naukowej Dyscypliny oraz IDUB. Jego zainteresowania naukowe związane są z technikami wytwarzania, w szczególności obróbkami elektroerozyjnymi oraz skrawaniem.

Wśród zainteresowań pozanaukowych wylicza: piesze pielgrzymki do miejsc świętych, wędrówki długodystansowe, elektronikę, budownictwo, DIY.

Adrianna Piasek

Inżynier biotechnologii, doktorantka Wydziału Chemicznego. Od trzech lat związana z Kołem Naukowym Biotechnologów „Herbion”, z którym realizuje różne projekty naukowe m.in. pozyskanie barwników karotenoidowych z mikroalg czy stworzenie ekwiwalentu sztucznej skóry. Lubi popularyzować naukę, co robi podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz współtworząc konkurs Biotech Challenge. 

Prywatnie szczęśliwa żona oraz harcmistrzyni – instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Jej prawdziwą pasją są aktywności fizyczne związane górami. Biega, wędruje, wspina się oraz jeździ na nartach i uprawia skitouring.   

Agata Popis

Studentka Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii. Uwielbia chemię i jej zastosowanie w życiu codziennym. Stara się zachęcać innych do poznawania chemii, działając w Płockim Naukowym Kole Chemików, w którym również pełni funkcję sekretarza zarządu.

W wolnym czasie realizuje swoje artystyczne pasje. Od ponad 10 lat gra na saksofonie altowym w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej przy OSP w Gozdowie. Uwielbia również rysować, malować oraz rozwijać umiejętności manualne.

Priyanka Roy Chowdhury

Na studiach doktoranckich na Wydziale Fizyki zajmuje się eksperymentalną fizyką cząstek elementarnych. Prowadzi również niezależne badania nad globalnym kryzysem żywnościowym. Jako finalistka konkursu Falling Walls Lab Warsaw zaproponowała rozwiązanie tego problemu za pomocą analizy danych i realokacji nadmiaru żywności i upraw. Laureatka stypendium im. astronautki Kalpany Chawli, przyznanego przez francuski International Space University. Mentorka w programie „Space4Woman” Biura ONZ do spraw Przestrzeni Kosmicznej.  Zaangażowana w promocję PW w kraju i za granicą.

Jej hobby to: podróże, fotografia, malowanie i gotowanie.

Mike Ryan

Student Wydziału Mechatroniki. Wraz z kolegą z Uniwersytetu Edynburskiego zaprojektował XTRUDE ZERO – maszynę do recyklingu maseczek chirurgicznych i wygrał pierwszą polską edycję Konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona. Pomysł prezentował podczas Tygodnia Nauki Polskiej na EXPO 2020 w Dubaju. Był członkiem zespołu, który zajął trzecie miejsce w euspen Talent Programm dla przyszłych liderów w dziedzinie inżynierii precyzyjnej i nanotechnologii.

Inicjator akcji charytatywnej 3D4UA – drukowania w 3D usztywnień na nadgarstki dla osób poszkodowanych podczas wojny w Ukrainie.