Przejdź do treści

Opublikowano: 02.11.2022 10:30

Nasi absolwenci wśród autorów najlepszych prac o uczeniu maszynowym i analizie danych

W centrum Marcin Zakrzewski, jeden z laureatów II miejsca w kategorii „Metody i algorytmy”, fot. Ewelina Szczęsna

Znamy wyniki trzeciej edycji Ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Wśród laureatów jest troje absolwentów PW.

Do konkursu można było zgłaszać prace magisterskie obronione na uczelniach wyższych w Polsce w latach 2020-2021 w dwóch kategoriach: „Metody i algorytmy” oraz „Zastosowania”. W sumie nadesłano 36 prac z całej Polski.

Wśród nagrodzonych znalazło się troje absolwentów Politechniki Warszawskiej. II miejsce w kategorii „Metody i algorytmy” zajęli Marcin Zakrzewski i Krzysztof Więcław, którzy ukończyli Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych. Wyróżniono ich pracę pt.: „Classification and regression using a network of partially transparent mirrors”. Jej opiekunem naukowym był dr Paweł Teisseyre.

W kategorii „Zastosowania” II miejsce zajęła również absolwentka Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych – Oliwia Czuchra, za pracę pt.: „Testowanie zgodności na podstawie danych rozmytych”. Opiekunem naukowym był prof. Przemysław Grzegorzewski.

III miejscem nagrodzono Pawła Grabowskiego, absolwenta Wydziału Elektrycznego, autora pracy pt.: „Zastosowanie sieci neuronowych, optymalizacji bayesowskiej i transformat falkowych w rozpoznawaniu aktywności ruchowych człowieka”. Została napisana pod opieką prof. Krzysztofa Siwka.

Gala finałowa odbyła się 27 października 2022 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, który jest organizatorem konkursu. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie konkursu.