Przejdź do treści

Opublikowano: 18.09.2023 12:37

Nasi absolwenci najlepszymi integratorami robotów w Europie

8. edycja konkursu EuroSkills odbyła się w Gdańsku w dniach 5-9 września 2023 r., źródło: euroskills 2023.org

Hubert Krasuski i Piotr Wyrzyk, absolwenci Politechniki Warszawskiej, zwyciężyli w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023. Okazali się najlepsi w konkurencji „integracja robotów przemysłowych”.

– Największym wyzwaniem tegorocznego konkursu było dość nietypowe zadanie. W poprzednich latach były to zazwyczaj operacje pick-and-place, a w tym roku polerowanie – przyznaje Piotr Wyrzyk.

Uczestnicy zaprogramowali proces szlifowania elementów o różnych geometriach. Istotne było wykorzystanie funkcji programowych dedykowanych do modelowania i projektowania zrobotyzowanych stanowisk pracy. Oceniono jakość procesu polerowania, niską podatność systemu na błędy i obsługę błędów, a także szybkość wdrożenia.

– Atmosfera podczas zawodów była świetna. Było to bardzo duże wydarzenie, które na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. Wygrywanie konkursów organizowanych w Polsce, gdzie wspiera nas rodzina i przyjaciele, to niesamowite uczucie – cieszy się Hubert Krasuski.

Odbywający się co dwa lata konkurs EuroSkills to największe w Europie wydarzenie związane z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. W tym roku uczestniczyło w nim około 600 zawodników z 32 krajów, którzy rywalizowali w 43 dyscyplinach.

W 2024 r. we francuskim mieście Lyon odbędą się międzynarodowe zawody WorldSkills. Mamy nadzieję, że duet absolwentów Wydziału Mechatroniki powtórzy sukces z Gdańska.

Podobne tematy: