Znak Politechniki Warszawskiej

Uczelnia

Aktualności

Nominacja profesorska dla naukowca z PW

Dr hab. inż. Tomasz Wiśniewski, prof. PW, z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 52 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 25 kwietnia 2018 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Dzień i Noc PW

To będzie dwanaście godzin pełnych wrażeń, zarówno dla tych małych, jak i większych pasjonatów nauki. Już 19 maja zapraszamy do spędzenia dnia i nocy z PW.

Prof. Stanisław Wincenciak powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, został powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Maj na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

„Pod skrzydłami aniołów” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Przed nami już 102. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 10 maja 2018 roku dla zgromadzonych gości wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, pod batutą Dariusza Zimnickiego.

Wydział MiNI podpisał porozumienie z Ministerstwem Finansów

Minister Finansów i Dziekan Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej/fot. MF

Ministerstwo Finansów będzie współpracować z kolejnym wydziałem Politechniki Warszawskiej w zakresie działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów w obszarze analitycznym oraz infrastruktury IT.

Podpisanie umowy pomiędzy Rektorami polskimi i kazachskimi

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisał umowę o współpracy z Radą Rektorów Kazachstanu. Spotkanie zorganizowano 18 kwietnia 2018 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”

Strefa dla najmłodszych będzie otwarta od 10.00 do 14.00, fot. BPI

Aby pokazać małym, być może nieświadomym jeszcze drzemiącej w nich pasji odkrywcom, możliwości jakie stwarza nauka i technika, Politechnika Warszawska zaprasza na pełen różnorodnych atrakcji Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro" w sobotę 19 maja 2018 r.

Na PW są najlepsze studia inżynierskie w Polsce

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej z dyplomami za najlepiej prowadzone kierunki techniczne w kraju

Wyniki Rankingu Perspektyw

"Studia z przyszłością" na PW

Dziekan Wydziału Zarządzania PW, dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW.

W Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie 9 kwietnia 2018 r. odbyła się gala podsumowująca III edycję Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”. Wśród laureatów tytularną akredytację uzyskały studia prowadzone na Politechnice Warszawskiej.

Uroczyste posiedzenie Senatu

Rektor PW, prof. Jan Szmidt

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu powitano w uczelnianym gronie nowych doktorów. Rektor PW wręczył także Medal Młodego Uczonego oraz statuetki w Konkursie o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego.

Współpraca Ministerstwa Finansów i Politechniki Warszawskiej przy projektach analitycznych i IT

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) PW prof. Krzysztof Zaremba.

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) PW prof. Krzysztof Zaremba podpisali 6 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Finansów „Porozumienie o współpracy". Chodzi m.in. o realizację wspólnych projektów analitycznych oraz dotyczących infrastruktury IT.

Kwiecień na Politechnice Warszawskiej

Grafika

Zobacz, co wydarzy się w tym miesiącu!

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z GITD

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Główny Inspektor Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur

Wspólne realizacje projektów w dziedzinie IT oraz wdrażanie i przejmowanie systemów teleinformatycznych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego – między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

Spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem – galeria zdjęć

Marcin Kaczkan podczas spotkania

Mała Aula wypełniona po brzegi pasjonatami gór to niecodzienny widok. 5 kwietnia 2018 odbyło się spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem, uczestnikiem ostatniej, zimowej wyprawy na K2. Dr Kaczkan opowiadał o przygotowaniach do ekspedycji, jej przebiegu i kulisach życia pod górą gór.

Pożegnanie prof. Stanisława Mańkowskiego

Prof. Stanisław Mańkowski

Z żalem zawiadamiamy, że 31 marca 2018 roku zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Maria Mańkowski, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2002-2005. Prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski był wybitnym specjalistą z dziedziny inżynierii środowiska, ciepłownictwa, ogrzewnictwa i wentylacji. Miał 80 lat.

Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt

W dniu 21 marca br. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów Politechniki Warszawskiej, który miał miejsce w dniach 21-23 marca 1968 roku w Politechnice Warszawskiej.

Dr inż. Marcin Kaczkan wrócił z wyprawy na K2

Uczestnicy wyprawy pod K2

Wyprawa, której celem było pierwsze zimowe wejście na K2 niestety nie zakończyła się zdobyciem góry. Zespół polskich himalaistów wrócił do Polski po prawie trzech miesiącach. Wśród nich był dr inż. Marcin Kaczkan z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Nominacje profesorskie dla pracowników PW

Dwóch pracowników Politechniki Warszawskiej otrzymało z rąk Prezydenta RP nominacje profesorskie. Profesorami zostali: Krzysztof Wojdyga i Jan Nowiński.

PW i Stowarzyszenie Elektryków Polskich zacieśniają współpracę

Podpisanie umowy

Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie Elektryków Polskich podpisały ramową umowę o współpracy w zakresie wsparcia dla rozwoju techniki i elektryki z uwzględnieniem promocji innowacyjnych działań w tej dziedzinie. Porozumienie obejmuje również współpracę edukacyjną oraz rozpowszechnianie i propagowanie historii nauki i techniki, ze szczególnym uwzględnieniem elektryki i jej twórców.