Znak Politechniki Warszawskiej

Uczelnia

Aktualności

PW w rankingu Times Higher Education by Subject

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska jest jedyną polską uczelnią notowaną w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. W zestawieniu 500 najlepszych szkół wyższych z całego świata, PW umieszczono w grupie znajdującej się na miejscach 401-500.

Podsumowanie badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów

Studenci z pracami dyplomowymi

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Płocku

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

To już 51. inauguracja roku akademickiego w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W uroczystości, 6 października 2017 roku, uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz licznie zaproszeni goście.

"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Wybitni naukowcy z całego świata, trzy polskie uczelnie, a w tle historia życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017 – "Medicina – Scientia – Cultura". Konferencja odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2017.

Naukowiec z Wydziału EiTI wśród Ambasadorów Kongresów Polskich

Prof. Józef Modelski

W tym roku do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 17 osób, głównie ze świata nauki, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu spotkań w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazł się prof. dr hab. inż. Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Wywiad z Bogumiłą Dziedzic, Kierownik Przedszkola PW "Bobotechnika"

Bogumiła Dziedzic, Kierownik Przedszkola PW,

Od przedszkolaka do emeryta – Politechnika kształci przez całe życie. Przedszkole PW „Bobotechnika” powstało w lutym 2017 roku. W nowym roku szkolnym zajęcia ruszyły już pełną parą, ale wciąż jest szansa, żeby zapisać swoje dziecko do politechnicznego przedszkola. O tym, jak wyglądają zajęcia w „Bobotechnice”, co zrobić, żeby przedszkole było dla dzieci drugim domem i o planach rozwoju placówki rozmawiamy z Kierownik Przedszkola, Bogumiłą Dziedzic.

Dwa politechniczne projekty z unijnym dofinansowaniem

Kampus Nowych Technologii Politechniki Warszawskiej oraz Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku znalazły się na liście projektów z zakresu rozwoju zaplecza badawczego instytucji naukowych, które wybrano do wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Październik na Politechnice Warszawskiej

Sprawdź, co czeka nas w tym miesiącu!

Forum Dialogu Nauka - Przemysł: budujemy narodowy system innowacji

Forum to wydarzenie, którego celem jest zbliżenie wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę narodowego systemu innowacji. Będzie ono okazją do wymiany informacji, wiedzy oraz dyskusji dotyczącej postępu technologicznego Polski. W Forum wezmą udział m.in. wicepremierzy Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki, Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt oraz Prorektor ds. współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis.

Rozpoczęliśmy rok akademicki 2017/2018

Rektor Politechniki Warszawskiej podczas inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz liczni zaproszeni goście zebrali się w Gmachu Głównym PW, by rozpocząć kolejny rok akademicki. W uroczystości, która odbyła się 2 października 2017 roku, uczestniczyli rektorzy uczelni z całej Polski, przedstawiciele ministerstw, ważnych instytucji państwowych, wojska, duchowieństwa, przemysłu i biznesu oraz ambasadorowie. Nie mogło zabraknąć również osób związanych z Politechniką Warszawską, w tym studentów, byłych rektorów, absolwentów i przyjaciół naszej Uczelni.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Inauguracja roku akademickiego w Gmachu Głównym PW

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki

Liceum im. Stefana Batorego z patronatem Politechniki Warszawskiej

Barbara Kordas i prof. Janusz Walo

Do grona szkół objętych patronatem naszej Uczelni dołączyło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Podczas spotkania, które odbyło się 19 września 2017 r. na Politechnice Warszawskiej, porozumienie w tej sprawie podpisali Prorektor ds. Studenckich - dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW oraz Dyrektor II LO - Barbara Kordas. 

Wrzesień na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co czeka nas w tym miesiącu

Rektor PW otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej

Prof. Jan Szmidt odebrał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej. – To bardzo ważny dzień dla mnie i Politechniki Warszawskiej, i, jak sądzę, również ważny dla naszych narodów – mówił Rektor PW po odebraniu dyplomu. – Bardzo dziękuję za ten zaszczyt.

Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-800. Spośród 12 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajął tylko Uniwersytet Warszawski (miejsca 501-600).

Prestiżowa nagroda dla naszego Zespołu Pieśni i Tańca

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca w Gmachu Głównym PW

Od 2011 roku władze Łowicza honorują osoby i grupy szczególnie zasłużone dla kultury ludowej. Laureaci odsłaniają swoje tablice w łowickiej alei gwiozd na Starym Rynku. W tym roku tego zaszczytu dostąpił Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska dołącza do akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może czasem mieć wielkie znaczenie. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji BohaterON i wysłać kartki do Powstańców Warszawskich. Pocztówki z Politechniki Warszawskiej trafią do Powstańców walczących na terenie naszej uczelni w Batalionie "Golski".

Wygraliśmy konkurs "Modernizacja Roku 2016"

Gmach Główny PW

Gmach Główny zdobył nagrodę w kat. "Obiekty zabytkowe"

Śladami Powstania Warszawskiego na PW

Powstanie dzień po dniu

Identyfikacja wizualna PW w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Przykłady materiałów informacyjno-promocyjnych PW wykorzystujących nową identyfikację wizualną Uczelni

Znamy najlepsze projekty zgłoszone do 24. edycji konkursu Dobry Wzór. Wśród nich jest rebranding i identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, stworzone przez studio graficzne Podpunkt.