Znak Politechniki Warszawskiej

Uczelnia

Aktualności

Nasi matematycy pomogą analizować dane o klientach banków

Matematyczne algorytmy potrafią dużo powiedzieć o klientach banków. Teraz naukowcy z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zbudują model szacowania ryzyka kredytowego dla klienta detalicznego. Wszystko to w ramach wspólnego projektu z firmą FinAi, która otrzymała 7,3 mln zł dofinansowania od NCBiR w ramach programu Inteligentny Rozwój.

Identyfikacja PW eksponatem w Galerii Wzornictwa Polskiego

Zobacz wystawę w Muzeum Narodowym!

Konkurs na Modelowy Dom Jednorodzinny

Plakat konkursu

W ramach programu Mieszkanie Plus startuje kolejny konkurs. Tym razem zadaniem jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego. Do konkursu mogą zgłosić się uczelnie techniczne lub instytuty badawcze.

Dwoje nowych profesorów na Politechnice Warszawskiej

Kolejni pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej otrzymali z rąk Prezydenta RP nominacje profesorskie. Profesorami zostali: Monika Załęska-Radziwiłł oraz Maciej Sypek.

Znak Politechniki Warszawskiej w międzynarodowym konkursie

Natasha Jen (z nowojorskiego studia projektowego Pentagram) wskazała 10 najlepszych znaków i 10 najlepszych identyfikacji do 9. edycji konkursu HOW Logo Design Awards. Wśród nich znalazł się znak Politechniki Warszawskiej!

Robomaticon 2018 - święto pasjonatów robotów

Już po raz ósmy roboty przejmą dowodzenie nad Politechniką Warszawską. 3 marca 2018 roku w Gmachu Głównym spotkają się fani i twórcy robotów, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas tegorocznej edycji Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon.

Luty na Politechnice Warszawskiej

Co czeka nas w tym miesiącu?

3,5 mln zł na budowę laboratorium w Filii PW w Płocku

W Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku dzięki funduszom unijnym powstanie Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa. Projekt otrzyma ponad 3,5 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Portal Kandydata PW nominowany do Mobile Trends Awards 2017

Portal Kandydata

Trwa głosowanie internautów

Kto w tym roku zostanie „Złotym Inżynierem”?

Statuetka Złotego Inżyniera

Trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2017”. W gronie kandydatów do nagrody znaleźli się także ludzie związani z Politechniką Warszawską. Na naszych pracowników i absolwentów można głosować do 10 lutego 2018 roku.

Portal Kandydata nominowany do Mobile Trends Awards 2017

Portal Kandydata zrealizowany przez Superskrypt znalazł się wśród nominowanych do nagrody Mobile Trends Awards 2017. Statuetki zostaną przyznane podczas największej w Polsce konferencji Mobile Trends Conference 2017 poświęconej rozwiązaniom mobilnym i nowym technologiom.

Rozdaliśmy nagrody w konkursie "Dom jutra"

– Realizacja rządowego programu mieszkaniowego jest wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym – powiedział Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas wręczenia nagród laureatom konkursu „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. - Dlatego cieszę się, że w dyskusję o wizji dostępnego cenowo budownictwa mieszkaniowego tak licznie włączyli się młodzi profesjonaliści – studenci, doktoranci i absolwenci uczelni wyższych. 

Wielcy muzycy w Dużej Auli

Za nami setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Na scenie, tym razem w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, wystąpili znani naszej publiczności artyści. Setny koncert był retrospektywą dotychczasowych występów. Wydarzenie rozpoczęło uczelniane obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bal Karnawałowy Wydziału Chemicznego

Spotkanie się ze znajomymi, okazja do powspominania starych czasów i zabawy w doborowym towarzystwie – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Chemików. Bal odbędzie się 27 stycznia 2018 r. od godz. 20:00 w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Znamy najlepsze licea i technika w Polsce

Poznaliśmy wyniki XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród najlepszych szkół średnich w Polsce są placówki z patronatem PW.

Poznamy najlepsze licea i technika w Polsce

Gala "Perspektyw" na Politechnice Warszawskiej

Nagroda w konkursie fotograficznym dla pracownika PW

Dr inż. arch. Krzysztof Koszewski, Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW, podczas pobytu w Pekinie wykonał serię zdjęć o tematyce architektonicznej. Jego fotografie doceniło jury konkursu organizowanego przez portal eBeijing i przyznało mu pierwsze miejsce.

Nowy wymiar współpracy między Skanska S.A. a Politechniką Warszawską

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy ze Skanska S.A.. Wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Wielka Muzyka w Małej Auli po raz setny!

Krzysztof Penderecki

Rozpoczynamy obchody stulecia odzyskania niepodległości

Ruszył system BiblioWawa

W grudniu uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia studentom i pracownikom warszawskich uczelni wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.