Opublikowano: 17.01.2022 14:11

Studenci PW nagrodzeni w konkursie o cyberbezpieczeństwie

Krzysztof Haładyn i Michał Szaknis z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zajęli drugie miejsce w drugiej edycji konkursu Time to Hack, organizowanego przez Agencję Wywiadu.

Zdjęcie studentów PW, prof. Adama Woźniaka - Prorektora PW ds. Rozwoju oraz Piotra Krawczyka - szefa Agencji Wywiadu

Michał Szaknis, prof. Adam Woźniak - Prorektor PW ds. Rozwoju, Piotr Krawczyk - szef Agencji Wywiadu oraz Krzysztof Haładyn

Uczestnicy otrzymali dostęp do symulowanej sieci banku. Ich zadaniem było znalezienie w ciągu 24 godzin znajdujących się w tej sieci podatności i wykorzystanie ich, aby przeniknąć jak najgłębiej.

– Po drodze musieliśmy szukać poukrywanych na serwerach specjalnych ciągów znaków zwanych flagami, które dowodziły rozwiązania poszczególnych części zadania i uzyskania dostępu do informacji – to właśnie za nie przyznawane były punkty – opowiadają studenci PW.

Nasz zespół zdobył tyle samo punktów co ten, który zajął pierwsze miejsce, ale był minimalnie wolniejszy, dlatego o kolejności na podium zadecydował czas.

– Tego typu ćwiczenia są bardzo istotne wśród ludzi zajmujących się cyberbezpieczeństwem, bo uczą technik wykorzystywanych przez atakujących, co później pozwala lepiej zabezpieczać przed nimi sieci – podkreślają nasi studenci.