Opublikowano: 01.04.2022 12:38

Pojazd Flinstonów pomoże Ukrainie

Pojazd to efekt pracy 18 osób

Jak to jest choć przez chwilę poczuć się niczym bohaterowie kultowej kreskówki? Teraz można to sprawdzić! Wystarczy wygrać licytację, zorganizowaną przez płocką filię Politechniki Warszawskiej i Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku.

Nasi studenci budownictwa z Filii w Płocku wzięli udział w warsztatach recyklingowych przygotowanych przez PGO. W tym czasie pomogli zbudować pojazd, jakim w popularnej bajce jeździł Fred Flinstone.

Nietypowe auto powstało ze śmieci, a konkretnie – z wyselekcjonowanych odpadów wielkogabarytowych. Dzięki oryginalnemu pomysłowi zyskały one drugie życie. Budowa zajęła 5 dni. W prace zaangażowało się 18 osób: 15 studentów PW i 3 pracowników PGO.

Wyjątkowy pojazd trafił na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Aukcja trwa do 11 kwietnia.