Opublikowano: 09.06.2022 14:18

Nasi studenci wygrali zawody tworzenia gier komputerowych

Anton Yahorau, Nozimbek Abdugofurov i Xiaohan Wan z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW zajęli pierwsze miejsce w Huuuge Game Jam 2022.

Zdjęcie twórców gry SLAAAAYm z dylomem za zwycięstwo w zawodach Huuuge Game Jam 2022

Twórcy gry SLAAAAYm nie tylko wygrali zawody, ale zdobyli też doświadczenia i zyskali motywację do działania

Uczestnicy konkursu mieli 24 godziny na stworzenie gry zgodnej z hasłem „Growing Things”.

Główną postacią gry naszych studentów – SLAAAAYm – został śluzowaty stwór, który jest tak głodny, że zjada wszystko, co napotyka na swojej drodze i dzięki temu staje się coraz większy. Ale rosną także jego wrogowie i cała mapa…

Za projektowanie gry, jej podstawową mechanikę i koordynację prac odpowiadał Anton Yahorau. Nozimbek Abdugofurov skomponował muzykę, a Xiaohan Wan zajęła się oprawą graficzną.

W ciągu doby zespół przygotował pełnoprawną grę komputerową, z ciekawą fabułą, oryginalną wizualnie i bogatą muzycznie (z kilkoma poziomami ścieżek dźwiękowych i odgłosami ruchu śluzowatego stwora). Studenci stworzyli nawet zwiastun gry, przedstawiający jej główną ideę.

Pomysł przyniósł zespołowi z PW zwycięstwo.

– Szczerze mówiąc, przyjechaliśmy na te zawody tylko po to, by zdobyć nowe doświadczenie. – mówi Anton Yahorau. – Nie mieliśmy nawet nadziei, że wygramy. Jednak w miarę kolejnych etapów pracy nad grą i rosnącego zaufania do wzajemnych umiejętności szanse na sukces wzrastały. To naprawdę wspaniałe, że nie mając doświadczenia w takich konkursach, mogliśmy tak dobrze współpracować i byliśmy w 100% pewni naszego projektu.

Sukces jest dla zespołu motywacją do dalszego rozwoju. Może już wkrótce cały świat będzie się zachwycał grami stworzonymi przez naszych studentów?

Zawody Huuuge Game Jam odbyły się w dniach 28-29 maja 2022 roku. Za ich organizację odpowiadały Uniwersytet SWPS, AWS i Google Cloud.

Więcej informacji o sukcesie naszych studentów na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW