Przejdź do treści

Opublikowano: 08.09.2023 08:37

XX Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

Jubileuszowej edycji targów będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia - ze Studencką Galą KONIK-a na czele

Jak studenci Politechniki Warszawskiej poza zajęciami realizują swoje pasje? Można się o tym przekonać 10 i 11 października 2023 roku w godz. 10.00–16.00, odwiedzając Gmach Główny PW. Zapraszamy!

Działalność w kołach naukowych i organizacjach daje studentom szansę, by zdobyć doświadczenie i praktyczne umiejętności jeszcze przed rozpoczęciem aktywności zawodowej.

– W ten sposób mogą nawiązać nowe przyjaźnie, pogłębiać swoje zainteresowania i rozwijać pasje – podkreśla Kamila Czak-Żukowska – wiceprzewodnicząca Rady Kół Naukowych.

Dlatego Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK na stałe wpisały się już w kalendarium Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo będzie to uhonorowanie tradycji i dokonań studenckiego ruchu naukowego z ostatnich dwudziestu lat.

Dla każdego coś dobrego

Na Politechnice Warszawskiej działa ponad 150 kół naukowych i organizacji studenckich, zrzeszających pasjonatów z niemal wszystkich dziedzin – od astronomii, przez chemię i motoryzację, aż do zarządzania. Każdego roku, na początku października mają oni szansę przedstawić efekty swoich prac podczas wydarzenia organizowanego przez Radę Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej. W tym roku podczas KONIK-a dwiedzający będą mogli podziwiać m.in. stworzone przez studentów łaziki, bolidy elektryczne, czy modele szybowców, a także wziąć udział w pokazach chemicznych i bliżej poznać technologię druku 3D.

Wszystko jest możliwe!

Dla naszych studentów nie ma rzeczy niemożliwych! Realizują liczne projekty w ramach grantów naukowych, biorą udział w hackathonach, startują w zawodach i odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Medale w zawodach SAE Aero Design East, zwycięstwo w MathWorks Mindrone Competition, pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pokazów Chemicznych – to tylko kilka z ostatnich osiągnięć studentów.

– Podczas Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK będzie można podziwiać wyróżnione projekty, a także porozmawiać z ich twórcami: poznać ich historie, inspiracje i dalsze plany rozwoju – przypomina Julia Janiszewska – koordynatorka wydarzenia.

Targi są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp jest bezpłatny. Odwiedzający to nie tylko studenci Politechniki Warszawskiej, ale również przedstawiciele znanych firm, uczniowie okolicznych szkół i mieszkańcy stolicy. W czasie wydarzenia mogą przyjrzeć się rozwojowi studenckiego ruchu naukowego, a także sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w różnego rodzaju konkursach i quizach.

Jubileusz

Ze względu na obchodzony w tym roku jubileusz, przewidzieliśmy dodatkowe atrakcje i wydarzenia towarzyszące, takie jak turniej planszówkowy czy Studencka Gala 20-lecia KONIK-a, podczas której koła naukowe zaprezentują swoje ostatnie prace, dofinansowane w ramach projektu „Inicjatywna Badawcza – Uczelnia Doskonałości”. Przyznane zostaną także Złote KONIKi dla kół szczególnie wyróżniających się w różnych kategoriach. Gala odbędzie się 9 października o godz. 14.00 w budynku przy ul. Rektorskiej 4.
 

Po więcej informacji i szczegóły wydarzenia zapraszamy na Facebooka.