Opublikowano: 07.12.2022 13:57

Studentki PW stypendystkami programu New Technologies for Women – Ukraine

Laureatki stypendystek z PW z Bianką Siwińską z Fundacji Perspektywy oraz Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą

Dziesięć naszych studentek bierze udział w nowym programie stypendialnym wspierającym młode badaczki z Ukrainy.

W programie New Technologies for Women – Ukraine (NTWU) wyróżniono 50 ukraińskich studentek i doktorantek kształcących się na kierunkach z obszaru STEM. W tym gronie są reprezentantki Politechniki Warszawskiej:

• Anna-Mariia Andrushko z Wydziału Fizyki,
  • Sofiia Dzhelhen Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych,
  • Daria Komarynska Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych,
  • Daria Koval Wydziału Elektrycznego,
  • Anastasiia Kuvshynova z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych,
  • Yelyzaveta Leshchenko z Wydziału Mechatroniki,
  • Valeriia Muchnikova z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych,
  • Oleksandra Ovcharenko z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych,
  • Viktoriia Vlasenko z Wydziału Fizyki,
  • Oleksandra Zhyhylii z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Program na wesprzeć rozwój młodych ukraińskich liderek, które zmienią świat technologii i przyczynią się do odbudowy nowoczesnej zdigitalizowanej Ukrainy. Każda z uczestniczek otrzyma stypendium, możliwość udziału w programie mentoringowym z ekspertkami i ekspertami z branży, możliwość udziału w warsztatach doskonalących kompetencje twarde i miękkie, a także sesjach doradztwa karierowego oraz bezpłatną wejściówkę na konferencję Perspektywy Women in Tech Summit 2023.

New Technologies for Women – Ukraine to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Intel. W ten sposób zostaje rozszerzony funkcjonujący od ośmiu lat program Nowe Technologie dla Dziewczyn skierowany do polskich studentek STEM. Więcej informacji o nowej inicjatywie na stronie www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine.

Uroczysta inauguracja projektu odbyła się 1 grudnia 2022 roku w Lublinie podczas międzynarodowej konferencji „INCUBATING FREEDOM – Post War Innovative Transformation of Ukraine”. W wydarzeniu naszą Uczelnię reprezentował Rektor prof. Krzysztof Zaremba.