Przejdź do treści

Opublikowano: 12.09.2022 12:34

Studentka PW medalistką Akademickich Mistrzostw Świata w triathlonie

Magdalena Sudak po przekroczeniu linii mety, fot. www.facebook.com/PolUniTeam

Magdalena Sudak zdobyła brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Świata w triathlonie. Szczęśliwe dla naszej studentki okazało się brazylijskie miasto Maceio.

Przed wyjazdem na mistrzostwa Magdalena Sudak liczyła na miejsce w pierwszej dziesiątce, ale miała świadomość, że przy braku błędów może pokusić się o zdecydowanie wyższe miejsce.

Podczas indywidualnego wyścigu, rozegranego 9 września 2022 r., musiała przepłynąć 750 metrów, pokonać 20 km na rowerze i przebiec 5 km. Linię mety minęła jako trzecia, po zawodniczkach z Niemiec i Włoch.

– Na trasie czułam się bardzo dobrze. Byłam pierwsza, rozpoczynając bieg. Później widząc prędkość, z jaką mija mnie druga na mecie Włoszka, nawet nie próbowałam łapać z nią kontaktu, bo od razu by mnie „postawiło”. Starałam się dotrwać na trzeciej pozycji i nie dać się wyprzedzić Kanadyjce. Bardzo się cieszę z tego medalu – powiedziała.

Magdalena Sudak jest studentką inżynierii środowiska na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Podobne tematy: