Opublikowano: 30.06.2023 11:44

Reprezentacja PW spisała się na medal(e)

Konrad Czabok podczas wyścigu, fot. Okapi Studio Live

Trzy srebrne i sześć brązowych medali zdobyli sportowcy z Politechniki Warszawskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Przez sześć miesięcy reprezentanci uczelni rywalizowali w 30 konkurencjach, walcząc o punkty i medale. Sportowcy z Politechniki Warszawskiej zdobyli krążki w siedmiu dyscyplinach.

Oto nasi medaliści:

Srebro

• Małgorzata Strzeżysz (biegi przełajowe, bieg na 3 km)
  • Konrad Czabok (kolarstwo górskie, wyścig ze startu wspólnego)
  • Antoni Szustakowski (szachy, turniej indywidualny)

Brąz

• Paulina Jaskółowska i Zofia Sasimowska (aerobik sportowy, duety)
  • Albert Sowa (judo, kategoria wagowa +100 kg)
  • Wiktor Tworzydło (judo, kategoria wagowa +100 kg)
  • Piotr Goździewicz (lekkoatletyka, pchnięcie kulą)
  • reprezentacja w piłce ręcznej mężczyzn: Michał Wierzbiński, Jakub Arent, Wojciech Pobocha, Piotr Arciuch, Konrad Tkaczyk, Rafał Podsiadlik, Miłosz Łodziński, Kacper Marzęda, Kacper Proczek, Dawid Potucha, Filip Kobyłecki, Radosław Żelazo, Rafał Gorecki, Jakub Tokarski, Sylwester Kałucki, Maciej Świda, Filip Mieszkowski, Mateusz Mechowski, Wojciech Krawczyk, Krzysztof Wnękowski
  • szachiści: Pola Mościcka, Magdalena Harazińska, Antoni Szustakowski, Kacper Karwowski, Maciej Kamiński, Michał Karpus,  Maciej Rak (turniej drużynowy)

W klasyfikacji generalnej uczelni Politechnika Warszawska zajęła 10. miejsce. Najlepsza w tegorocznym cyklu Akademickich Mistrzostw Polski okazała się Politechnika Gdańska, ale najwięcej medali wywalczyli reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.ampy.pl.