Przejdź do treści

Opublikowano: 03.06.2024 12:52

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Zapraszamy na studia na PW!

Chcesz studiować na Politechnice Warszawskiej? Od 3 czerwca do 10 lipca (studia w Warszawie) lub do 21 lipca (studia w Płocku) masz czas na rejestrację online, dokonanie opłaty rekrutacyjnej i kilka innych formalności. Sprawdź kierunki studiów, zasady przyjęć i harmonogram rekrutacji!

Politechnika Warszawska czeka na ludzi, którzy są #zawszeciekawi – tego, jak coś działa, dlaczego właśnie tak, czy może działać lepiej albo inaczej, jak to sprawić… Nasi studenci, doktoranci i pracownicy realizują innowacyjne projekty, które mogą zmienić świat. Ale nie tylko takie. Na każdym kroku potrzebujemy przecież po prostu specjalistów z różnych inżynierskich branż – ludzi mających wiedzę i umiejętności, żeby zapewniać właściwe funkcjonowanie wielu – wydaje się – zwykłych i codziennych procesów. Takie kompetencje zdobywa się na studiach na naszej Uczelni i takich ekspertów wysyłamy w świat. 

Kierunki studiów

W naszej ofercie jest kilkadziesiąt kierunków studiów, głównie kończących się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Mamy też jednak studia licencjackie. Na Politechnice można studiować po polsku (to większość naszej oferty) i po angielsku (trzeba wykazać znajomość języka na odpowiednim poziomie i pamiętać, że na niektórych z tych kierunków obowiązuje dopłata). Naszą siedzibą jest Warszawa i to tu prowadzimy większość kierunków. Pamiętaj jednak także o tym, że możesz wybrać Płock i studia w tamtejszej Filii PW. 

Jak z tych wszystkich możliwości wybrać kierunek dla siebie? Mamy trzy rady:

  • zastanów się, co lubisz robić, co Cię interesuje i jak możesz to wykorzystać na studiach i na swojej drodze zawodowej, 
  • posłuchaj sugestii rodziny i znajomych, ale traktuj je jako podpowiedzi, a nie podjęcie decyzji za Ciebie, 
  • czytaj nie tylko nazwy kierunków, ale też ich opisy i programy – dzięki temu dowiesz się, czego będziesz się uczyć. 

Pełna oferta studiów jest dostępna na tej stronie. Możesz skorzystać z wyszukiwarki i filtrów – to ułatwi Ci poszukiwania. 

Mamy też ciekawą propozycję dla laureatów i finalistów olimpiad – studia id. To program, dzięki któremu zdolne i ambitne osoby już od początku swojej studenckiej drogi mogą robić więcej i szybciej niż w standardowym toku kształcenia, to znaczy wybierają studia dla siebie, a oprócz tego mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach i spotkaniach oraz dołączać do zespołów badawczych. W ramach studiów id projektujesz swoją indywidualną drogę rozwoju – robisz to pod opieką tutora, czyli wybranego nauczyciela akademickiego. Uczestnicy programu od początku otrzymują także stypendia. 

Zasady przyjęć

Jak dostać się na studia na Politechnice Warszawskiej? Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym IRK, a następnie wybranie tam kierunków (maksymalnie 5, uwaga – ustawionych w kolejności – od tego, na który chcesz się dostać najbardziej, do tego, na który najmniej). W systemie IRK załączasz także zaświadczenia, certyfikaty, dyplomy i inne dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji. Wpisujesz tam także wyniki maturalne (po ich otrzymaniu). Pamiętaj, żeby uregulować (w terminie!) opłatę rekrutacyjną (85 zł). 

Wszystkie zasady przyjęć na studia opisaliśmy w tym miejscu.

Harmonogram rekrutacji

Pilnuj dat z harmonogramu rekrutacji. 

Najważniejsze w pierwszym etapie są dwie: 10 lipca dla kierunków w Warszawie i 21 lipca dla kierunków w Płocku. To ostatnie dni na zarejestrowanie się jako kandydatka/kandydat na studia, dokonywanie zmian w systemie IRK, uzupełnianie danych i uregulowanie opłaty rekrutacyjnej. 

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 18 lipca (dla Warszawy) i 25 lipca (dla Płocka). 

Pełny kalendarz znajdziesz na tej stronie.

 

Nie znajdujesz informacji, których szukasz? Masz pytania czy wątpliwości? Skontaktuj się z naszym Biurem ds. Przyjęć na Studia: rekrutacja.bps@pw.edu.pl, +48 22 234 74 12 lub +48 22 234 60 70

Powodzenia w rekrutacji i do zobaczenia na studiach na Politechnice Warszawskiej!