Opublikowano: 09.10.2023 11:26

Puchar AZS zostaje u naszych wioślarzy

Wioślarze z Politechniki Warszawskiej po raz 14. z rzędy zwyciężyli w akademickich regatach ósemek PW i UW, fot. Marcin Klimczak

Między mostami Łazienkowskim i Poniatowskim rozegrano 72. Regaty Ósemek Wioślarskich, podczas których tradycyjnie rywalizowały osady Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Nasza drużyna odniosła 14. zwycięstwo z rzędu.

Emocji podczas regat na Wiśle nie brakowało. Studenci PW rozpoczęli zawody od falstartu. Kolejny oznaczałby kwalifikację. Za drugim razem ruszyli zgodnie z planem i prowadzenia w wyścigu nie oddali do samego końca. Osiągnęli czas 1:09.93, a osada z Uniwersytetu Warszawskiego – 1:10.59.

– W tym roku nie poszło nam na Akademickich Mistrzostwach Polski tak jakbyśmy chcieli i czuliśmy przed dzisiejszym startem presję. Trenowaliśmy jednak ciężko do tych regat i naprawdę podczas wyścigu się przyłożyliśmy. Serce trochę zadrżało jak był falstart, ale właśnie ten pierwszy start był trochę z naszej strony nieudany, więc nawet dobrze się złożyło, że udało się go powtórzyć. Cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa – mówi Maciej Wiśniewski, wioślarz Politechniki Warszawskiej.

Zwycięska osada popłynęła w składzie: Albert Zygmund, Maciej Kasprzyk, Jan Starachowski, Piotr Wulczyński, Michał Gulan, Krzysztof Balcerzak, Adam Frej, Patryk Ciszek, Maciej Wiśniewski. Trenerem drużyny jest Andrzej Durjasz.

Regaty, organizowane przez AZS Warszawa, to tradycja akademicka, która wzoruje się na rywalizacji Oxford University Boat Club i Cambrigde University Boat Club.