Przejdź do treści

Opublikowano:

Interaktywny poradnik dla nowych studentów PW

Wiemy, że pierwsze dni na studiach bywają trudne. Wszystko jest nowe, inne, nieznane. Żeby ten czas ułatwić, przygotowaliśmy Starter PW – przewodnik online, który pomoże lepiej poznać Politechnikę Warszawską, studenckie prawa i obowiązki oraz nasze systemy informatyczne. 

Kurs zbiera najpotrzebniejsze i najważniejsze informacje o PW w jednym miejscu – bez szukania, odwiedzania wielu stron www, zadawania pytań. Co ważne, są to treści przygotowane przez ludzi z Politechniki (studentów i pracowników), którzy świetnie znają naszą Uczelnię i są ekspertami w tematach, które opracowali.

Starter PW jest podzielony na cztery moduły. Każdy z nich jest przedstawiony w dwóch formach: interaktywnej (to scenki, które pozwalają łatwo wczuć się w daną sytuację) oraz opisowej (ebooki z zebranymi informacjami).

W module 1 znajdują się ogólne informacje o Politechnice, m.in. o strukturze, stałych wydarzeniach, prawach i obowiązkach studenta, akademikach czy o studenckich aktywnościach poza zajęciami. Szczególnie na początku bardzo przydatne mogą się okazać mapy kampusów.

Moduł 2 jest poświęcony platformie USOSweb. To zbiór informacji o tym, jak sprawdzić plan zajęć, rejestrować się na zajęcia, składać podania, wypełniać ankiety, a także gdzie sprawdzić historię zaliczeń czy stan rozrachunków z Uczelnią.

W module 3 zebrano informacje o platformie LeON – o tym, do czego służy, jak wygląda jej interfejs, jak szukać tam materiałów i kursów online oraz terminów zaliczeń.

Informatyczny jest też moduł 4. To przewodnik po usługach i oprogramowaniu Microsoft. Dzięki temu każda osoba, która rozpoczyna studia na PW, dowie się, jak zdobyć dostęp i korzystać z aplikacji Microsoft, usługi Azure, poczty studenckiej czy innych licencji inżynierskich. To także podpowiedź, z jakich aplikacji Microsoft warto lub trzeba korzystać podczas studiowania na Politechnice.

Starter PW jest dostępny dla osób, które 1 października zaczynają na naszej Uczelni studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie.

Kurs znajduje się na platformie edukacyjnej LeOn leon.pw.edu.pl. Należy tam kliknąć w Moje kursy –> Starter PW – Poradnik dla nowych studentów.
 
 

Logotypy unijne, Politechniki Warszawskiej i flaga Polski

 

Starter PW został zrealizowany w ramach projektu „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój - Współpraca”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Grafika przedstawiająca oczy
Kurs znajduje się na platformie edukacyjnej LeOn leon.pw.edu.pl

Podobne tematy: