Przejdź do treści

Opublikowano: 28.03.2023 14:28

Dwa zespoły z PW na podium MathWorks Minidrone Competition

Zespół „SKA PW” podczas zawodów, które odbyły się 24 marca 2023 r. na Politechnice Poznańskiej, źródło: www.facebook.com/SKA.PW

Pierwsze i trzecie miejsce zajęły drużyny z Politechniki Warszawskiej podczas zawodów MathWorks Minidrone Competition Poland 2023.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie algorytmu umożliwiającego dronowi autonomiczne poruszanie się po wyznaczonej ścieżce oraz wylądowanie we wskazanym miejscu w jak najkrótszym czasie. Drużyny wykorzystywały m.in. dane z kamery zamontowanej na urządzeniu.

W finale wystartowały zespoły, które uzyskały najlepszy wynik podczas rundy symulacyjnej, w tym dwa z Politechniki Warszawskiej.

Precyzją i umiejętnościami popisali się członkowie drużyny „SKA PW” ze Studenckiego Koła Astronautycznego: Dariusz Miedziński, Michał Hałoń – absolwenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, obecnie nasi doktoranci oraz Kacper Kaczmarek i Piotr Rodo, studenci tego Wydziału. Zaliczyli cztery poprawne przeloty z udanym lądowaniem i mogli pochwalić się prawie trzykrotnie krótszym czasem przelotu dronem od ekipy, która zajęła drugie miejsce.

Na trzecim stopniu podium stanął zespół „DroneLab” w składzie: Stanisław Kołodziejczyk, Bartosz Niemiec i Krystian Czechowicz, studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Podobne tematy: