Przejdź do treści

Opublikowano: 08.12.2023 08:56

Delegacja z PW na czołowej chińskiej uczelni

Wspólne zdjęcie reprezentantów Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Tsinghua

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej odwiedzili Uniwersytet Tsinghua. Była to okazja, żeby lepiej się nawzajem poznać i porozmawiać o możliwościach pogłębienia współpracy.

Uniwersytet Tsinghua to jedna z najlepszych uczelni w Chinach i całej Azji. W ostatnim rankingu szanghajskim zajął 22. miejsce – najlepsze na kontynencie. W roku 2017 Politechnika Warszawska podpisała po raz pierwszy umowę o współpracy z tą uczelnią. Do chwili obecnej współpraca koncentrowała się na zagadnieniach dotyczących silników spalinowych, natomiast na początku tego roku Uniwersytet Tsinghua i Politechnikę Warszawską połączył międzynarodowy projekt „E-Laas: Optymalna energetycznie logistyka miejska jako usługa”. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią nadszedł czas na zacieśnienie kontaktów. W październiku delegacją PW odbyła wizytę studyjną na Uniwersytecie Tsinghua. .

Prorektor ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa prof. Janusz Frączek oraz naukowcy z tego Wydziału: prof. Wojciech Bujalski i prof. Tomasz Goetzendorf-Grabowski spotkali się m.in. z Wiceprezydentem Uniwersytetu Tsinghua Yang Binem. Rozmawiali o dalszym pogłębianiu współpracy w obszarach nauki, technologii i innowacji oraz wspólnych działaniach w zakresie wspierania rozwoju talentów.

Podobne tematy: