Przejdź do treści

Opublikowano: 07.12.2023 15:26

19 laureatów Stypendium pod choinkę 2023

Laureaci tegorocznej edycji Stypendium pod choinkę

Cieszy nas, że Kiermasz Świąteczny PW z roku na rok jest jeszcze bardziej popularny, ponieważ to właśnie dzięki funduszom zebranym podczas wydarzenia możemy nagradzać naszych najaktywniejszych studentów i doktorantów.

Podczas tegorocznej edycji akcji Stypendium pod choinkę wpłynęło ponad sto zgłoszeń – historii osób, które wykorzystują swój czas na studiach bardzo efektywnie. Osiągają sukcesy naukowe, sportowe, kulturalne, promują naszą Uczelnię, dzielą się zdobytą wiedzą, a także działają społecznie, pomagając innym.

Wybór był niezwykle trudny, dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono laureatów będzie jeszcze większe. W tym jest ich 19.

Laureaci Stypendium pod choinkę 2023

Rafał Baczewski

Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Od początku studiów działający w Studenckim Kole Astronautycznym. Przewodzi zespołowi robotycznemu, z którym wielokrotnie uczestniczył w zawodach łazików marsjańskich.

Lubi czytać, grać na rozpadającym się laptopie i jeździć na łyżwach. Zawsze stara się rozbawić osoby dookoła.

Dominik Baraniecki

Doktorant z Wydziału Mechanicznego Technologicznego, od trzech lat pracujący w zespole Działu Elektroniki Drukowanej, Tekstroniki i Montażu Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT PW. Laureat Nagrody Zespołowej I stopnia Rektora PW za osiągnięcia naukowe. W 2022 r. wraz z Tomaszem Raczyńskim oraz Piotrem Walterem uzyskał tytuł zwycięzcy międzynarodowego w konkursie o Nagrodę Jamesa Dysona za projekt SmartHEAL – inteligentny opatrunek na rany przewlekłe.

Wolny czas lubi spędzać w gronie bliskich znajomych i przyjaciół. Interesuje się grami karcianymi oraz RPG.

Mikołaj Chwojnicki

Student Wydziału Elektrycznego, popularyzator wiedzy na temat nowych technologii w zakresie projektowania pojazdów elektrycznych oraz autonomicznych. W latach 2021-2023 przewodniczący Koła Naukowego ADek. Obecnie lider projektu ,,Autonomiczne eBuggy”, który zakłada budowę pełnoekranowego samochodu elektrycznego, przystosowanego do implementacji systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems).

Uczestnik pięciu grantów naukowych, reprezentant Politechniki Warszawskiej na V Forum Wizja Rozwoju oraz XXX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.

Julia Dasiewicz

Studentka Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od początku studiów zaangażowana w prace Koła Naukowego KOIOT. W 2022 r. koordynowała XIX Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Rady Kół Naukowych i aktywnie działa w Samorządzie Studentów.

W wolnych chwilach uwielbia szydełkować, czytać książki, głównie fantastykę i kryminały, oraz gra na fortepianie.

Mikołaj Domagalski

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, od lat zaangażowany w działalność Międzywydziałowego Koła Naukowego „Smart City”. Realizuje projekty:  Sierpc 2.0 – system do inteligentnego zarządzania zbiórką odpadów komunalnych oraz LIFT –  aplikacja wspomagająca poruszanie się osób ze szczególnymi potrzebami. Współautor publikacji naukowych opisujących badania prowadzone w ramach projektów. Ponadto koordynator projektu symulatora szybowca „Pirat” w Kole Naukowym Lotników.

W wolnych chwilach instruktor szybowcowy oraz żeglarstwa.

Mateusz Drabarek

Student Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Wieloletni członek Koła Naukowego WUT Racing, w którym wspiera zespół swoją wiedzą o elektronice, a obecnie pełni również funkcję wiceprezesa ds. technicznych. Jako jeden z kierowców bolidu Formuły Student reprezentował Politechnikę Warszawską na zawodach w Czechach, Niemczech, Polsce i na Węgrzech.

W wolnym czasie fan motoryzacji, kinematografii i majsterkowania.

Mateusz Dryjański

Student Wydziału Zarządzania, absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Zaangażowany w takie projekty jak „Ślizgawka PW” czy „Szlachetna Paczka”. Uczestnik wszelkich charytatywnych i sportowych wydarzeń na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo uczy młodzież programowania i robotyki.

W wolnym czasie gra w planszówki, biega OCR-y (biegi z przeszkodami) i próbuje nauczyć się chwytów barowych na gitarze.

Piotr Falkowski

Doktorant, a wcześniej student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Zajmuje się rozwijaniem nowych technologii rehabilitacyjnych, w tym robotów do kinezyterapii i małych urządzeń do terapii oddechowej. Wraz z pozostałymi członkami zespołu pd meds zwyciężył w krajowym etapie konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona.

Zdobywca ponad 10 medali na międzynarodowych wystawach wynalazków, laureat dwóch Tech-Athonów, P&G CEO Challenge, a także konkursu Audytu Finansowego EY.

Dominik Grzęda

Doktorant z Wydziału Inżynierii Materiałowej, pracuje nad recepturami pianek poliuretanowych o podwyższonej biozgodności. Poza godzinami pracy sportowiec wyczynowy reprezentujący kadrę narodową w kick-boxingu. Aktualny wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata. Multimedalista imprez międzynarodowych, dziesięciokrotny mistrz Polski. Aktywny popularyzator nauki.

Wiktoria Kolaszyńska

Studentka pierwszego roku studiów magisterskich na Wydziale Architektury. Od lat działa aktywnie w Stowarzyszeniu Akademickim WAPW, a od marca 2023 r. jest członkinią jego zarządu. Organizatorka wykładów „o Architekturze",  edukatorka w ramach zajęć dla dzieci „Małe A”, koordynatorka badania zdrowia psychicznego „Zawód na A”.

Uwielbia szukać nowych doświadczeń i przygód, więc z chęcią angażuje się w różne wymiany i projekty interdyscyplinarne.

Piotr Mazur

Student Wydziału Geodezji i Kartografii. Działa w Kole Naukowym Gospodarki Przestrzennej oraz Stowarzyszeniu Studentów „Geoida”. W latach 2022-2023 przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Wraz z zespołem organizował takie wydarzenia, jak: Regaty o Puchar Rektora, Puchar PW, EuroRace, Wyjazd Zerowy Centralny czy Ślizgawka PW.

Działa w wielu organizacjach poza uczelnią. Wyczynowo uprawia kolarstwo, ścigając się na krótkich dystansach oraz walcząc ze swoimi słabościami na dystansach ultra.

Hubert Mucha

Student Wydziału Mechanicznego Technologicznego. W ramach działalności w Kole Naukowym CIM reprezentował Uczelnię oraz Wydział podczas Drzwi Otwartych, Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK oraz innych wydarzeń naukowych i promocyjnych. Jako wolontariusz był m.in. tutorem w Akademii Przyszłości i pomagał przy organizacji wydarzeń Centrum Myśli Jana Pawła II.

Hobbystycznie i od niedawna zawodowo zajmuje się drukiem 3D, prowadzi m.in. warsztaty dla młodzieży. Jest instruktorem i miłośnikiem gry w szachy.

Klara Niebuda

Studentka Wydziału Chemicznego. Od początku studiów aktywnie angażuje się w działania Koła Naukowego „Flogiston”. Popularyzuje naukę, organizując i prowadząc pokazy oraz warsztaty chemiczne dla dzieci i młodzieży. Reprezentuje Politechnikę Warszawską podczas takich wydarzeń, jak Salon Maturzystów, Drzwi Otwarte i Noc Muzeów na PW.

Prywatnie miłośniczka kwiatów i roślin. W wolnym czasie jeździ na rolkach, czyta książki i szydełkuje.

Maciej Pikuliński

Doktorant z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, na którym rozwija wykorzystanie metod uczenia maszynowego w robotyce, układach wieloczłonowych i sterowaniu. Badawcze doświadczenia i pasję do technologii komputerowych wykorzystuje w projekcie pd meds, budując urządzenia medyczne do rehabilitacji oddechowej. Wraz z pozostałymi członkami zespołu wygrał w 2023 r. krajowy etap konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona i zakwalifikował się do finału międzynarodowego.

Gdy odejdzie od komputera, siada do pianina lub gra na klarnecie, jeździ rowerem i rozładowuje energię w squashowej klatce.

Jakub Rejdych

Student Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Od 2021 r. działa w Samorządzie Studentów PW. W 2022 r. koordynował akcję Fundacji DKMS na Politechnice Warszawskiej. Gdzie się da reprezentuje swój Wydział i Uczelnię – na targach, spotkaniach z pracodawcami, Dniach Otwartych czy konferencjach.
W życiu codziennym wielki fan książek Lema i Dicka, zapalony słuchacz muzyki najróżniejszej, amator eksperymentów kulinarnych i piwowarstwa.

Natalia Sobolewska

Studentka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, absolwentka Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Działa w Kole Naukowym Biogospodarki. Laureatka konkursów o tematyce środowiskowej i zrównoważonego rozwoju: Metropolitalny Climathon i Bio-based Innovation Student Challenge Europe. Koordynowała ze strony studentów zbiórkę darów dla osób potrzebujących z Ukrainy.

Alicja Sutkowska

Studentka Wydziału Architektury. Laureatka konkursu „Projekt Łazienki 2022”, a także Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego „GAPA” w 2022 r. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów architektonicznych w Sheffield, Walencji, Cieszynie, Lizbonie i Mediolanie oraz wystaw zbiorowych. Pomagała w organizacji warsztatów architektonicznych dla licealistów w ramach działalności Koła Naukowego Architektury Kryzysu Klimatycznego.

Julia Wilk

Studentka robotyki i automatyki na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Główna wykonawczyni projektu „ikoko - system do monitorowania czynności życiowych noworodka podczas snu do zapobiegania śmierci łóżeczkowej”. Pomysł został nagrodzony złotym medalem na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie, nagrodą specjalną National Research Council of Thailand i wyróżnieniem w kategorii Telemedycyna, Usługi E-zdrowia w konkursie Perspektywy Medycyny. Prace nad projektem będzie mogła kontynuować dzięki niedawno zdobytemu grantowi w konkursie Talenty Jutra. Laureatka konkursu Student-Wynalazca i finalistka Studenckiego Nobla 2023 w kategorii Nauki techniczne.

Wielka miłośniczka kin studyjnych i teatru, a także ratowniczka wodna.

Bartosz Zięzio

Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, od początku studiów związany z Międzywydziałowym Studenckim Kołem Naukowym SAE AeroDesign. Koordynator projektu budowy samolotu klasy Advanced na zawody SAE Aero Design odbywające się w Stanach Zjednoczonych. Przewodniczący koła w roku akademickim 2022/2023, w którym jego członkowie 11 razy stanęli na podium zawodów.

Wolontariusz w Podkarpackim Programie Stypendialnym, w ramach którego prowadzi zajęcia z matematyki i fizyki dla zdolnej młodzieży z województwa podkarpackiego.