Opublikowano: 06.03.2023 13:45

„Złoty Inżynier 2022” – znamy nazwiska laureatów

Gala 29. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” odbyła się 3 marca 2023 r. w ramach polskich obchodów Światowego Dnia Inżyniera, fot. Janusz Kowalski

Naukowcy z PW znaleźli się w gronie laureatów plebiscytu „Złoty Inżynier”. Gala konkursu była częścią polskich obchodów Światowego Dnia Inżyniera.

Tytuł „Złotego Inżyniera” w kategorii „Konstrukcje” otrzymał prof. dr hab. inż. Piotr Wolański – były Prodziekan i Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Prorektor ds. Nauki.

Laureatką „Srebrnego Inżyniera” w kategorii „Nauka” została prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska, Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz zastępca Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Materiałowa.

W kategorii „Nauka” wyróżnienie otrzymał dr hab. inż. Artur Badyda, prof. uczelni, kierownik Zakładu Informatyki i Badań Jakości Środowiska na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

„Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która popularyzuje ich dokonania. Nagroda ma promować dokonania polskich inżynierów i zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Organizatorem plebiscytu jest redakcja „Przegląd Technicznego” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

Lista wszystkich laureatów dostępna jest na stronie „Przeglądu Technicznego”.