Przejdź do treści

Opublikowano: 03.11.2022 16:00

Zagłosuj na nauczycieli akademickich z PW

Nauczyciele akademiccy PW nominowani w Plebiscycie Edukacyjnym. W górnym rzędzie od lewej: dr inż. Anna Charkowska, Igor Noremberg, dr inż. Andrzej Borkowski, w dolnym rzędzie dr hab. inż. Teodor Buchner i dr hab. inż. Jarosław Korzeb.

Nasi dydaktycy zostali nominowani przez studentów do nagrody w kategorii „Nauczyciel Roku” w ramach Plebiscytu Edukacyjnego. Konkurs organizują „Polska Times”, i.pl oraz Nasze Miasto.

Celem plebiscytu jest m.in. nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, w tym akademickich, którzy z pasją i zaangażowaniem przekazują wiedzę oraz mają partnerskie podejście do studentów.

Głosowanie na nauczycieli akademickich odbywa się najpierw w skali województwa. Potrwa do 13 grudnia. Zwycięzcy awansują do ogólnopolskiego finału. Główne nagrody i tytuły zostaną przyznane podczas uroczystej gali, która odbędzie się wiosną 2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

W kategorii „Uczelnia Roku” nominowana został Politechnika Warszawska. O tytuł rywalizują zarówno uczelnie publiczne i niepubliczne.

Wśród nominowanych w kategorii „Nauczyciel Roku” są:

dr inż. Andrzej Borkowski, Wydział Geodezji i Kartografii

Adiunkt w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym. W swojej pracy naukowej zajmuje się technologiami CAD, GIS, BIM. Specjalizuje się zwłaszcza w technologii BIM i jej holistycznym wykorzystaniu w planowaniu przestrzennym.

Członek zarządu Naukowego Towarzystwa Rewitalizacji, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Towarzystwa Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Autor dwóch książek, współautor 3 monografii i kilkudziesięciu artykułów naukowych.

dr hab. inż. Teodor Buchner, Wydział Fizyki

Szef Zakładu Fizyki Układów Złożonych i jednocześnie ekspert ds. projektów  badawczo-rozwojowych w spółce EXATEL. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz ISSA Polska – Stowarzyszenia ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych, Wykładowca EMBA w Akademii Marynarki Wojennej, członek Rady Klastra Q – Klastra Technologii Kwantowych, ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

dr inż. Anna Charkowska, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska

Adiunkt w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa. W ramach pracy zawodowej i zajęć dydaktycznych zajmuje się zagadnieniami związanymi z systemami i urządzeniami wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi, komfortem i dyskomfortem cieplnym na stanowiskach pracy, filtracją powietrza, jakością powietrza wewnętrznego, rozwiązaniami wentylacji i klimatyzacji dla pomieszczeń czystych, stanem higienicznym instalacji wentylacyjnych oraz wentylacją i klimatyzacją technologiczną.

Rzeczoznawca Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, audytor techniczny w zakresie laboratoriów badawczych w Polskim Centrum Akredytacji. Członek stowarzyszenia IBPSA Polska (International Building Performance Simulation Association).

Autorka ponad 220 publikacji, promotorka ponad 90 prac dyplomowych.

dr hab. inż. Jarosław Korzeb, Wydział Transportu

Kierownik Zakładu Budowy i Eksploatacji Środków Transportu. W pracy naukowo-badawczej skupia się na zagadnieniach związanych z projektowaniem badań i analiz, badaniami eksperymentalnymi środków transportu, modelowaniem i symulacją zjawisk dynamicznych w dziedzinie oceny oddziaływania środków transportu oraz infrastruktury transportowej na otoczenie bliskie i dalekie, w tym badaniem i analizą zjawisk wibroakustycznych towarzyszących eksploatacji.

Członek Sekcji Technicznych Środków Transportu Komitetu Transportu PAN.

Igor Noremberg, Wydział Zarządzania

Praktyk biznesowy stawiający swoje pierwsze kroki w świecie akademickim. Na Wydziale Zarządzania uczy studentów, w jaki sposób zbudować swój pierwszy biznes. Na co dzień rozwija bankowość, czerpiąc ze zbudowanych relacji z ekosystemem startupów. Doradza biznesowo i wspiera mentorsko młodych przedsiębiorców. 

Głosować można poprzez stronę internetową konkursu. 

Podobne tematy: