Opublikowano: 29.10.2021 15:19

Reprezentanci PW w międzynarodowym konkursie start-upów

Zespół FiberTeam Photonic Solutions i twórcy aplikacji Chefs’ powalczą w ramach Stage Two — rywalizacji start-upów wywodzących się z czołowych europejskich uczelni.

W konkursie biorą udział zespoły wyłonione przez akademickie ośrodki wspierania przedsiębiorczości. W procesie selekcji każda instytucja mogła wytypować dwie takie drużyny. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zarekomendowało:

• Fiber Team Photonic Solutions — start-up związany z kołem naukowym i jednocześnie grupą badawczą Fiber Team z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zajmującą się tematami z zakresu techniki światłowodowej i elektronicznej. Zespół pod opieką dr. inż. Konrada Markowskiego tworzy innowacyjne systemy pomiarowe bazujące na czujnikach światłowodowych. Poczynania FTPS można śledzić na profilu na LinkedInie.
  • Chefs’ — przedsięwzięcie duetu studentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Młodzi inżynierowie stworzyli aplikację mobilną dla pasjonatów gotowania i zdrowego odżywiania. Wykorzystali do tego sztuczną inteligencję i konsekwentnie rozwijają jej moduły. Więcej o aplikacji można przeczytać w naszym artykule.

Podczas wydarzenia start-upy prezentują swoją ofertę przed inwestorami i liderami branż. Dzięki przygotowanym przez nich nagrodom młode organizacje i przedsiębiorstwa zyskają nowe możliwości rozwoju. Stage Two stawia sobie jasny cel — promowanie akademickich innowatorów oraz przedsiębiorców i integrowanie ich ze środowiskiem biznesowym.

Więcej informacji o konkursie