Opublikowano: 27.04.2023 11:54

Rekrutacja na architekturę na PW

Studenci Wydziału Architektury PW mają zajęcia w gmachu przy ul. Koszykowej 55

Zapraszamy na studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 29 kwietnia do 22 maja 2023 kandydaci mają czas na rejestrację w naszym systemie internetowym i uregulowanie opłaty rekrutacyjnej.

Zapisy dotyczą trzech kierunków:

• architektury – jednolitych studiów magisterskich trwających 12 semestrów, prowadzonych w języku polskim,
  • architecture – studiów I stopnia trwających 8 semestrów, prowadzonych w języku angielskim,
  • architecture – studiów II stopnia trwających 4 semestry, prowadzonych w języku angielskim.

Rejestracja odbywa się przez stronę irk.pw.edu.pl. Należy tam wybrać odpowiedni poziom i kierunek studiów.

Studia jednolite

W rekrutacji na studia jednolite poza wynikami matur pod uwagę brane są także rezultaty sprawdzianu uzdolnień i predyspozycji. Test ten zaplanowano na 3 czerwca. Będzie się składał z dwóch zadań. Ich celem jest zbadanie u kandydatów percepcji przestrzeni, inwencji twórczej, sprawności wyrażania idei i prezentacji graficznej. Żeby brać udział w dalszej części rekrutacji, trzeba tam zdobyć przynajmniej 30% możliwej do uzyskania liczby punktów.

Wyniki sprawdzianu zostaną podane 13 czerwca. Kandydaci znajdą je na stronie www Wydziału Architektury w zakładce Kandydaci.

Ostateczne wyniki rekrutacji na architekturę zostaną ogłoszone 18 lipca – tak jak na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Warszawskiej.

Szczegółowe zasady rekrutacji, w tym informacje o sprawdzianie oraz dokładny terminarz są dostępne na stronie www Wydziału Architektury.

Studia po angielsku

Kandydaci na studia I stopnia na kierunku architecture dostaną mailowo zadanie graficzne do samodzielnego opracowania. 75 osób, które uzyska największą liczbę punktów, będzie zaproszonych na indywidualne rozmowy kwalifikacyjne.

Tu wyniki rekrutacji zostaną podane 3 lipca.

Po więcej informacji o rekrutacji na te studia zapraszamy na stronę www Wydziału Architektury.

W rekrutacji na studia II stopnia należy pamiętać nie tylko o rejestracji i opłacie, ale także o złożeniu drogą elektroniczną wymaganej dokumentacji. 6 czerwca pojawi się informacja o osobach, które wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Lista wstępnie zakwalifikowanych kandydatów zostanie ogłoszona 30 czerwca. Jeśli liczba miejsc nie zostanie wykorzystana, we wrześniu odbędzie się druga tura rekrutacji.

Wszystkie zasady przedstawiono na stronie www Wydziału Architektury.