Opublikowano: 02.10.2020 15:36

Odznaczenia państwowe dla pracowników PW

Prezydent RP Andrzej Duda i Rektor PW prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, fot. Agnieszka Kępa / TVPW

Podczas inauguracji roku akademickiego 2020/2021 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom naszej Uczelni.

Za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, za popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2012-2020, a Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski – prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki w latach 2012-2020, prof. dr hab. inż. Piotr Furmański z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, prof. dr hab. inż. Wojciech Gwarek z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. dr hab. inż. Tadeusz Kulik z Wydziału Inżynierii Materiałowej, prof. dr hab. Alina Maciejewska z Wydziału Geodezji i Kartografii, prof. dr hab. inż. Eugeniusz Molga z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz prof. dr hab. inż. Ryszard Romaniuk z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki Prezydent RP Złotym Krzyżem Zasługi odznaczył doc. dr. inż. Sławomira Kulę z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, a Srebrnymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju oraz dr hab. inż. Witold Pleskacz, prof. uczelni z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.