Opublikowano: 15.12.2022 08:54

Nowe badania naszych młodych naukowców

Dofinansowanie w konkursie MINIATURA przyznano po raz szósty, fot. pixabay

Siedem projektów z Politechniki Warszawskiej otrzymało finansowanie w konkursie Narodowego Centrum Nauki MINIATURA 6. Środki te pomogą zrealizować badania wstępne/pilotażowe albo staże naukowe.

Laureaci konkursu z naszej Uczelni to:

• dr inż. Anna Dobkowska z Wydziału Inżynierii Materiałowej, Nowe możliwości kształtowania mikrostruktury i właściwości korozyjnych dwufazowych stopów Mg-Li (badania wstępne/pilotażowe),
  • dr inż. Michał Borecki z Wydziału Elektrycznego, Aspekty praktyczne wykonywania nowych rozwiązań ochrony przepięciowej w sieciach elektroenergetycznych (badania wstępne/pilotażowe),
  • dr inż. arch. Renata Jóźwik z Wydziału Architektury, Analiza zmian w strukturze przestrzennej obszaru poprzemysłowego Bicocca w Mediolanie (badania wstępne/pilotażowe),
  • dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu, Strategie sterowania i możliwości pracy hybrydowej akumulatorów Na-NiCl2 (staż naukowy),
  • dr Jakub Trzciński z Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, Otrzymywanie anizotropowych nanocząstek złota w rozpuszczalnikach węglanowych (badania wstępne/pilotażowe)
  • dr inż. Anna Wróblewska z Wydziału Fizyki, Ultralekkie, przewodzące aerożele na bazie materiałów 2D do zastosowań w magazynowaniu i konwersji energii (badania wstępne/pilotażowe)
  • dr inż. Piotr Zdańkowski z Wydziału Mechatroniki, Mikroskopia fazowa z wykorzystaniem ciekłokrystalicznych siatek dyfrakcyjnych i kamery polaryzacyjnej (badania wstępne/pilotażowe).

Konkurs MINIATURA wspiera działania naukowe młodych badaczy. Mogą oni wnioskować o środki na badania wstępne bądź pilotażowe, kwerendę, staż naukowy, wyjazd badawczy albo wyjazd konsultacyjny. Działania te mają pomóc w przygotowaniu założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. W szóstej edycji MINIATURY finansowanie przyznano 501 projektom. Więcej informacji na stronie Narodowego Centrum Nauki.