Opublikowano: 12.04.2021 10:33

Nasz naukowiec finalistą międzynarodowego konkursu

Dr inż. Kamil Załęgowski z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej znalazł się w finale XIX edycji konkursu CEMEX Förderpreis Beton Central Europe 2020. 

Grafika informująca o konkursie

Nagroda jest przyznawana przez CEMEX od 1984 roku. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród niemieckich technologów betonu. Stanowi również prestiżowe i ważne wyróżnienie w dziedzinie badań nad materiałami budowlanymi. 

Prace zgłoszone w XIX edycji konkursu oceniało międzynarodowe jury, które wyłoniło sześcioro finalistów z 3 krajów. W tym gronie jest naukowiec z Politechniki Warszawskiej. 

Dr inż. Kamil Załęgowski z Wydziału Inżynierii Lądowej przedstawił pracę na temat technologii betonu w zakresie projektowania kompozytów betonowych o zdefiniowanej użyteczności. Jak wskazuje, „w pracy podjęto próbę powiązania tradycyjnego podejścia do projektowania betonu, opartego na zależności między technologią i właściwościami, z analizą mikrostruktury obejmującą poszukiwanie ilościowych zależności między mikrostrukturą i właściwościami”.

Przewodniczący międzynarodowego jury prof. Rolf Breitenbücher z Uniwersytetu Rufry w Bochum w Niemczech zwrócił uwagę na bardzo wysoki poziom zgłoszonych prac. Zwycięzcami konkursu zostali dr Daniel Weger i dr Venkatesh Naidu Nerella, którzy podzielą między sobą główną nagrodę. 

Więcej o konkursu na stronie rynekinfrastruktury.pl