Opublikowano: 09.01.2023 10:48

Nasz absolwent Tomasz Wiktorowski Trenerem Roku 2022 w Polsce

Tomasz Wiktorowski nie odebrał nagrody osobiście, ale podziękował za nią w nagranym wideo, fot. plebiscyt.przegladsportowy.pl

Trener najlepszej tenisistki świata Igi Świątek otrzymał nagrodę dla najlepszego szkoleniowca 2022 roku w naszym kraju. Takiego wyboru dokonała kapituła 88. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”.

Tomasz Wiktorowski od wielu lat jest znany kibicom tenisa, ale to także absolwent Politechniki Warszawskiej. Studia kończył na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych w roku 2005. Swoje techniczne wykształcenie wykorzystuje w sporcie. Był trenerem Agnieszki Radwańskiej, a potem komentatorem i ekspertem. Na początku grudnia 2021 roku rozpoczął pracę z Igą Świątek. Pierwsze efekty i sukcesy przyszły błyskawicznie. W 2022 roku Iga została liderką światowego rankingu tenisistek (i jest nią do dzisiaj), wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe (French Open i US Open), była niepokonana przez 37 meczów z rzędu (to najdłuższa taka seria w kobiecym tenisie od 25 lat).

Nagrody dla Trenera Roku Tomasz Wiktorowski nie odebrał osobiście. Podczas Gali Mistrzów Sportu 2022, która odbyła się 7 stycznia w Warszawie, szkoleniowiec przebywał w Australii. To tam najlepsi tenisiści świata, a więc i Iga Świątek, startują na początku każdego roku. W specjalnie nagranym filmie dziękował za nagrodę i podkreślał, że traktuje to jako docenienie całego zespołu, który na co dzień pracuje z Igą.

– Serdecznie dziękuję kapitule konkursu za to wyróżnienie, ale jak doskonale wiecie, współcześnie w zawodowym sporcie bez profesjonalnego i zagranego teamu niewiele można osiągnąć, dlatego są ze mną jeszcze dwie wyjątkowe i dla mnie, i dla Igi osoby – Daria Abramowicz, Maciek Ryszczuk – mówił Tomasz Wiktorowski.

Potem zwrócił się do swoich współpracowników.

– Kochani, dziękuję wam serdecznie za cały rok współpracy. Wspólnie podróżujemy, wspólnie pracujemy i wspólnie cieszymy się z sukcesów.

Powodów do radości po ogłoszeniu wyników 88. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” było w zespole więcej, bo Sportowcem Roku została Iga Świątek.

Więcej informacji o nagrodzonych i Gali Mistrzów Sportu na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl.