Opublikowano: 04.08.2023 10:08

Mamy mistrza Polski w beatboksie

Szymon „SzNaJdeR” Chmiel

Nasi studenci są #zawszeciekawi, a ich pasje związane są nie tylko ze światem nauki. Przykład? Szymon Chmiel, który kilka lat temu zainteresował się beatboksem, a w lipcu został mistrzem Polski.

–  Beatboksem zajmuję się od 2015 r. Zainspirował mnie występ Tom Thuma podczas jednej z konferencji TEDx. Gdy zobaczyłem ten filmik, zaczęła się moja przygoda – mówi Szymon Chmiel, który studiuje cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, a na scenie występuje pod pseudonimem „SzNaJdeR”.

Podczas Polish Beatbox Battle, czyli Oficjalnych Mistrzostwach Polski Human Beatbox, które w lipcu odbyły się w Warszawie, Szymon odniósł ogromny sukces, zwyciężając w kategorii „solo”.

– Zawody były dla mnie dużym wyzwaniem. Startowałem we wszystkich kategoriach i w związku z tym potrzebowałem większej ilości energii. Każda bitwa była bardzo wymagająca, ponieważ rywalizowałem z doświadczonymi beatbokserami. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu udało mi się osiągnąć to, czego pragnąłem – cieszy się Szymon „SzNaJdeR” Chmiel.

Podkreśla, że podczas zawodów, które są organizowane co roku od 19 lat, panuje rodzinna atmosfera i uczestnicy bardzo się wspierają.

W pozostałych konkurencjach nasz student również spisał się bardzo dobrze. W kategorii „tag team” wraz z kolegą Łukaszem Gabrysiem zajął trzecie miejsce, a w „looperze” (urządzenie służące do grania w pętli) był czwarty.

Co dalej?  – Podczas 7. edycji mistrzostw świata w beatboksie będę mógł reprezentować Polskę i chcę się tam pokazać z jak najlepszej strony – zaznacza Szymon „SzNaJdeR” Chmiel. – W najbliższej przyszłości planuję tworzyć więcej muzyki i uczestniczyć w międzynarodowych zawodach. Chciałbym również grać koncerty i prowadzić warsztaty beatboksowe – dodaje.

Trzymamy kciuki!