Opublikowano: 26.09.2023 17:08

Interaktywny poradnik dla nowych studentów PW

Kurs znajduje się na platformie edukacyjnej LeOn leon.pw.edu.pl

Wiemy, że pierwsze dni na studiach bywają trudne. Wszystko jest nowe, inne, nieznane. Żeby ten czas ułatwić, przygotowaliśmy Starter PW – przewodnik online, który pomoże lepiej poznać Politechnikę Warszawską, studenckie prawa i obowiązki oraz nasze systemy informatyczne.

Kurs zbiera najpotrzebniejsze i najważniejsze informacje o PW w jednym miejscu – bez szukania, odwiedzania wielu stron www, zadawania pytań. Co ważne, są to treści przygotowane przez ludzi z Politechniki (studentów i pracowników), którzy świetnie znają naszą Uczelnię i są ekspertami w tematach, które opracowali.

Starter PW jest podzielony na cztery moduły. Każdy z nich jest przedstawiony w dwóch formach: interaktywnej (to scenki, które pozwalają łatwo wczuć się w daną sytuację) oraz opisowej (ebooki z zebranymi informacjami).

W module 1 znajdują się ogólne informacje o Politechnice, m.in. o strukturze, stałych wydarzeniach, prawach i obowiązkach studenta, akademikach czy o studenckich aktywnościach poza zajęciami. Szczególnie na początku bardzo przydatne mogą się okazać mapy kampusów.

Moduł 2 jest poświęcony platformie USOSweb. To zbiór informacji o tym, jak sprawdzić plan zajęć, rejestrować się na zajęcia, składać podania, wypełniać ankiety, a także gdzie sprawdzić historię zaliczeń czy stan rozrachunków z Uczelnią.

W module 3 zebrano informacje o platformie LeON – o tym, do czego służy, jak wygląda jej interfejs, jak szukać tam materiałów i kursów online oraz terminów zaliczeń.

Informatyczny jest też moduł 4. To przewodnik po usługach i oprogramowaniu Microsoft. Dzięki temu każda osoba, która rozpoczyna studia na PW, dowie się, jak zdobyć dostęp i korzystać z aplikacji Microsoft, usługi Azure, poczty studenckiej czy innych licencji inżynierskich. To także podpowiedź, z jakich aplikacji Microsoft warto lub trzeba korzystać podczas studiowania na Politechnice.

Starter PW jest dostępny dla osób, które 1 października zaczynają na naszej Uczelni studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie.

Kurs znajduje się na platformie edukacyjnej LeOn leon.pw.edu.pl. Należy tam kliknąć w Moje kursy –> Starter PW – Poradnik dla nowych studentów.

Logotypy unijne, Politechniki Warszawskiej i flaga Polski

Starter PW został zrealizowany w ramach projektu „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój - Współpraca”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.