Opublikowano: 28.03.2023 14:37

Dwa zespoły z PW na podium MathWorks Minidrone Competition

Pierwsze i trzecie miejsce zajęły drużyny z Politechniki Warszawskiej podczas zawodów MathWorks Minidrone Competition Poland 2023.

Zdjęcie zwycięskiego zespołu ze Studenckiego Koła Astronautycznego

Zespół „SKA PW” podczas zawodów, które odbyły się 24 marca 2023 r. na Politechnice Poznańskiej, źródło: www.facebook.com/SKA.PW

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie algorytmu umożliwiającego dronowi autonomiczne poruszanie się po wyznaczonej ścieżce oraz wylądowanie we wskazanym miejscu w jak najkrótszym czasie. Drużyny wykorzystywały m.in. dane z kamery zamontowanej na urządzeniu.

W finale wystartowały zespoły, które uzyskały najlepszy wynik podczas rundy symulacyjnej, w tym dwa z Politechniki Warszawskiej.

Precyzją i umiejętnościami popisali się członkowie drużyny „SKA PW” ze Studenckiego Koła Astronautycznego: Dariusz Miedziński, Michał Hałoń – absolwenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, obecnie nasi doktoranci oraz Kacper Kaczmarek i Piotr Rodo, studenci tego Wydziału. Zaliczyli cztery poprawne przeloty z udanym lądowaniem i mogli pochwalić się prawie trzykrotnie krótszym czasem przelotu dronem od ekipy, która zajęła drugie miejsce.

Na trzecim stopniu podium stanął zespół „DroneLab” w składzie: Stanisław Kołodziejczyk, Bartosz Niemiec i Krystian Czechowicz, studenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.