Opublikowano: 12.02.2021 13:18

Absolwenci PW wyróżnieni w Builder Awards

Adam Pykel został laureatem Złotej Statuetki Polski Herkules 2020, a Jarosław Kujawa - Srebrnej. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Witold Szymanik, Jarosław Wielopolski i Paweł Wierzbicki otrzymali wyróżnienia Osobowość Branży 2020.

Grafika wyróżnień Builder Awards

W tym roku wyróżnienia Builder Awards przyznano po raz osiemnasty, fot. builderpolska.pl

Tytuł i statuetka Polski Herkules przyznawane są przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” firmom, organizacjom oraz ich szefom za szczególne osiągnięcia i ugruntowaną pozycję w branży budowlanej, a także osobom, które swoją dotychczasową działalnością wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego budownictwa.

  • Laureat Złotej Statuetki Polski Herkules Adam Pykel jest Prezesem Zarządu Port Praski Sp. z o.o. i absolwentem Politechniki Warszawskiej. To ekspert w zakresie budownictwa wodnego oraz hydrotechnicznego. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami budownictwa krajowego i zagranicznego.
  • Laureat Srebrnej Statuetki Polski Herkules Jarosław Kujawa to Partner Buro Happold, jeden z najbardziej doświadczonych projektantów instalacji w Polsce. 40 lat praktyki w projektowaniu i w wykonawstwie dla inwestorów prywatnych oraz publicznych w kraju i za granicą pozwala tytułować go wysokiej klasy ekspertem. Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Osobowość Branży to wyróżnienie specjalne, przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” szefom firm – osobowościom branży, za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.

Absolwenci Politechniki Warszawskiej, którzy otrzymali w tym roku to wyróżnienie:

  • Agnieszka Kalinowska-Sołtys – Architekt-Partner, Członek Zarządu w APA Wojciechowski Architekci oraz Wiceprezes, kierownik zespołu ds. środowiska i ochrony klimatu SARP. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
  • Witold Szymanik – Prezes Zarządu. WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.  Ma ogromne zasługi dla popularyzacji BIM w Polsce. Działalność popularyzatorską łączy z pracą w biznesie. Od prawie 25 lat jest szefem WSC, jednej z wiodących firm wdrażających technologię BIM na polskim rynku. Jest architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, członkiem Izby Architektów RP i SARP. 
  • Jarosław Wielopolski – Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający, Multiconsult Polska. od 2015 roku. Ze Spółką związany od 2012 r. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
  • Paweł Wierzbicki – Prezes Zarządu Schindler Polska. Lider, który nie boi się zmian. Swoją aktywność zawodową rozpoczął w 1996 roku. Jako inżynier mechanik od kilkunastu lat związany jest z szeroko rozumianą branżą budowlaną. Absolwent Politechniki Warszawskiej.

 Laureatami wyróżnienia Osobowość Branży zostali także nasi naukowcy: prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Studiów oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej

Nasi pracownicy wyróżnieni Laurami Buildera

Pełna lista laureatów Builder Awards na stronie builderpolska.pl