Wszystkie wydarzenia

Uczenie maszynowe i logika: szybkie i wolne myślenie

12.12 godz. 16:30

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, ul. Koszykowa 75 (sala 329), online

Zapraszamy na spotkanie z prof. Moshe Y. Vardim z Uniwersytetu Rice’a w Stanach Zjednoczonych. Nasz gość, który połączy się ze słuchaczami zdalnie, wygłosi wykład pt. „Uczenie maszynowe i logika: szybkie i wolne myślenie”.

W kontekście sztucznej inteligencji uczeniu maszynowemu i logice odpowiadają dwa tryby ludzkiego myślenia: szybki i wolny. Dzisiejsze wyzwanie polega na zintegrowaniu paradygmatów opartych na modelach oraz danych. Prof. Moshe Y. Vardi przedstawi jedno podejście do takiej integracji – uczynienie logiki bardziej ilościową.

Spotkanie poprowadzi prof. Maria Ganzha z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Spotkanie odbędzie się w ramach seminarium środowiskowego „Systemy inteligentne: teoria, praktyka, wyzwania”. Organizatorami są Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim. Wstęp wolny.

W spotkaniu będzie można uczestniczyć stacjonarnie i online. Link dostępny jest tutaj (numer spotkania: 2733 368 0138, hasło: hJz6r3AgCJ2 lub 45967324 przy połączeniu przez telefon).