Przejdź do treści
Wszystkie wydarzenia

Seminarium oraz wystawa jaki.KAMPUS.PW

od 15.11.2023 godz. 14:00
do 15.11.2023 godz. 17:00

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Duża Aula

Kampus Politechniki Warszawskiej, czyli jaki? Zapraszamy na wydarzenie inaugurujące prace nad strategią rozwoju kampusu Politechniki Warszawskiej.

Trzyczęściowa ekspozycja opowiada o momentach przełomowych w rozwoju, przedstawia sytuację obecną, oraz zachęca do dyskusji o możliwościach przekształceń przestrzennych kampusu Politechniki Warszawskiej.

Wystawa jest punktem wyjścia do rozmowy, na ile kampus Politechniki odpowiada na złożone uwarunkowania społeczne, ekonomiczne, historyczno-kulturowe, planistyczne, prawne i środowiskowe. Co wynika z faktu, że od samych początków kampus jest ściśle związany z miastem – tkanką i rytmem życia Warszawy? Jak wygląda i jak funkcjonuje dzisiaj? A także jak daleko chcemy i możemy sięgać, wyobrażając sobie przyszłość kampusu Politechniki?

Dlatego wystawie towarzyszy otwarte seminarium z udziałem ekspertów zajmujących się zagadnieniami rozwoju kampusów akademickich w Polsce i za granicą. Dyskusja będzie podzielona na dwie części: aspiracje (rozmowa o trendach i dobrych wzorcach rozwoju kampusów akademickich na świecie) oraz działania (dyskusja o aktualnych działaniach inwestycyjnych i planistycznych na rzecz kampusu Politechniki Warszawskiej).

Pomiędzy panelami dyskusyjnymi odbędzie się oprowadzanie po wystawie. Sama wystawa będzie dostępna w Dużej Auli od 14 do 17 listopada.

Program:

  • godz. 14.00 – otwarcie
  • godz. 14.15 – aspiracje – panel dyskusyjny w składzie: Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba, prof. Karolina Tulkowska-Słyk, architektka Dominika Grabowska-Ropek, architekt Michał Sikorski
  • godz. 15.00 – oprowadzanie po wystawie i poczęstunek
  • godz. 15.45 – działania – panel dyskusyjny w składzie: Kanclerz PW dr Jolanta Ewartowska, prof. Krystyna Solarek, prof. Robert Olszewski, Przewodnicząca Rady Kół Naukowych Julia Dasiewicz
  • godz. 16.30 – podsumowanie

Wydarzenie odbywa się w ramach Dnia PW 2023.