Wszystkie wydarzenia

Festiwal WWB15: Edukacja przeciwko zmianom klimatu – dyskusja

21.10 godz. 17:00 − 21.10 godz. 18:30

Kino Syrena Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Zapraszamy na dyskusję o edukacji klimatycznej. Punktem wyjścia będzie projekcja filmów przygotowanych przez studentki i studentów z wiodących europejskich uniwersytetów technicznych zrzeszonych w konsorcjum ENHANCE. W ramach szkoły letniej zrealizowanej latem 2023 roku na Politechnice Warszawskiej, bazując na osobistych doświadczeniach i studiowania w Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Włoszech, Ukrainie i Polsce, przygotowali oni swoje pomysły na przeciwdziałanie skali rozwoju kryzysu klimatycznego i adaptowanie przestrzeni do zmian klimatu.

Po krótkiej projekcji porozmawiamy o tym, kogo, jak i czego uczyć o kryzysie klimatycznym.

W dyskusji udział wezmą:

• Wiktoria Jędroszkowiak – aktywistka klimatyczna i działaczka społeczna
  • dr inż. Anna Rolewicz-Kalińska – wykładowczyni w Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, jedna z tutorek szkoły letniej ENHANCE
  • przedstawicielka lub przedstawiciel Urzędu m.st. Warszawy.

Dyskusję poprowadzi dr Artur Jerzy Filip – wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, jeden z tutorów szkoły letniej ENHANCE.

Udział na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania na stronie Muzeum Warszawy.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu „WARSZAWA W BUDOWIE 15: Zimno już było” realizowanego przez Muzeum Warszawy we współpracy z partnerami w dniach 22.09.2023 – 22.10.2023 r. Więcej informacji oraz szczegółowy program Festiwalu: www.muzeumwoli.pl