Wszystkie wydarzenia

Czego pandemia nauczyła nas o edukacji zdalnej? – konferencja i warsztaty

09.05 godz. 09:00 − 09.05 godz. 16:00

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4

Pandemia koronawirusa wymusiła na nauczycielach i uczniach dostosowanie się do nowego, niezwykle wymagającego trybu edukacji. Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej wraz z europejskimi partnerami zrealizował projekt BeReady, by wesprzeć nauczycieli w wyzwaniu zdalnego nauczania – nie tylko w czasach pandemii, ale także w innych sytuacjach wymagających niestandardowych metod przekazywania wiedzy (niepełnosprawność, przewlekłe choroby, stan klęski żywiołowej).

Dotychczasowymi doświadczeniami i pomysłami dotyczącymi zdalnej edukacji w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) będzie można podzielić się podczas konferencji podsumowującej projekt.

Wydarzenie będzie się składało z trzech części:

• sesji plenarnej z udziałem zaproszonych prelegentów (m.in. dr. Jakuba Bochińskiego, astronoma i edukatora);
  • sesji tematycznej dla nauczycieli, czyli szkoleń i warsztatów poświęconych narzędziom do wykorzystania w nauce zdalnej, a także metodom przygotowywania zajęć online;
  • warsztatów dla uczniów szkół średnich.

Spotkanie otworzy Dariusz Aksamit, fizyk medyczny, popularyzator nauki, a także nauczyciel.

Organizatorzy zapraszają do czynnego udziału w konferencji i zgłaszania artykułów, prezentacji i tematów wystąpień. Rejestracja będzie możliwa do 16 kwietnia 2023 r. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: beready.pw.edu.pl/conference.