Znak Politechniki Warszawskiej

Uczelnia

Aktualności

Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej podpisały porozumienie

Interdyscyplinarne porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego zawarte zostało pomiędzy Politechniką Warszawską a Krajową Szkołą Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Umowę sygnowano 22 maja 2017 r.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Gmach Główny PW PW

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro". Od zabawy do technologii

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem Od zabawy do technologii.

Mamy najlepsze studia inżynierskie w Polsce

Poznaliśmy wyniki pierwszego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych, dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. W aż 13 z nich pierwsze miejsce zajęła Politechnika Warszawska. Ponadto studia prowadzone na naszej Uczelni siedem razy znalazły się na drugim miejscu zestawienia i trzy razy na trzecim.

„Flamenco Puro” - koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Połączenie tańca, śpiewu i instrumentalnej muzyki flamenco - przed nami 98. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Tym razem będzie to gratka dla miłośników hiszpańskich rytmów. 30 maja 2017 roku o godzinie 19.00 w Małej Auli Gmachu Głównego odbędzie się koncert „Flamenco Puro”.

Design Thinking Week 2017

Design Thinking Week 2017 to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego oparty na pracy warsztatowej, to tygodniowy cykl wydarzeń obejmujących: warsztaty realizowane zgodnie z metodyką Design Thinking, prelekcje, webinaria.

Wystawa "Nauka w dawnych księgach"

Skarbniczka naszej Archeologii, książka ze zbiorów Biblioteki Głównej PW

Wystawa „Nauka w dawnych księgach” będzie wyjątkową okazją do zobaczenia najcenniejszych, najstarszych i najciekawszych starodruków w zbiorach Prof. Mirosława Nadera, Biblioteki Głównej PW oraz Muzeum PW. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja 2017 roku o godz. 12:00 w Gmachu Muzeum PW przy ul. Nowowiejskiej 24.

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA

Stadion Narodowy w dniach 18-21 maja opanują mole książkowe. Warszawskie Targi Książki to prawdziwe święto czytelnicze. Wśród wielu atrakcji i imprez towarzyszących, nie zabraknie także ogłoszenia laureatów Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2017.

Autonomia uczelni i środowiska akademickiego - odpowiedzialność i etos akademicki

10 maja 2017 roku przedstawiciele środowiska akademickiego spotkają się na konferencji na temat autonomii uczelni. Wydarzenie organizowane jest przez Komisję ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Politechnikę Warszawską.

Maj na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się w tym miesiącu

Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodziła Jubileusz 50-lecia

Uroczystości Jubileuszowe 50-lecia Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku odbyły się w dniu 22 kwietnia 2017 r. W obchodach uczestniczyły władze i kierownictwo PW, byli i obecni pracownicy Filii, absolwenci, studenci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i firm współpracujących z uczelnią.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

Po raz kolejny w Politechnice Warszawskiej odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego. O puchar Rektora PW brydżyści powalczą w Dużej Auli Gmachu Głównego 13 maja 2017 roku.

Zmiany w drużynie siatkarskiej ze stolicy

Kibice na meczu siatkarzy

W nowym sezonie zespół będzie występować jako ONICO Warszawa. Przedstawiciele władz klubu i Politechniki Warszawskiej zgodnie podkreślają, że decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa. Zwracają też jednak uwagę, że nie oznacza to zakończenia współpracy, tylko zmianę jej charakteru.

Grupa PGE z Politechniką Warszawską stawiają na szeroką współpracę ze startupami

PGE Polska Grupa Energetyczna włącza się w pracę przy projekcie Kampus+, realizowanym przez Politechnikę Warszawską, którego ambicją jest stworzenie największego hubu innowacyjności związanego z obszarem Smart Living w Europie Środkowo-Wschodniej. W poszukiwaniu nowych źródeł przychodu PGE będzie testować w formule „living lab” innowacyjne rozwiązania w trzech kluczowych obszarach – smart home, smart city i vehicle-to-grid.

Teatr Politechniki Warszawskiej w festiwalu PESTKA 2017

Spektakl "Lamentacje"

Spektakl "Lamentacje" Teatru PW zobaczą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2017 w Jeleniej Górze (28 kwietnia-3 maja 2017 roku).

Pięciu nowych profesorów na Politechnice Warszawskiej

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Profesorami nauk technicznych zostali dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein, prof. PW (Prorektor ds. Studiów), dr hab. inż. Katarzyna Konopka (Wydział Inżynierii Materiałowej), dr hab. inż. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, prof. PW (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), dr hab. inż. Adam Woźniak, prof. PW  (Wydział Mechatroniki) oraz dr hab. inż. Jan Żera, prof. PW (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych).

„Bogowie” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Przed nami 97. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 11 maja 2017 roku wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, pod batutą Justyny Pakulak i Dariusza Zimnickiego.

Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodzić będzie Jubileusz 50-lecia

Obchody Jubileuszu 50-lecia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbędą się 22 kwietnia 2017 r. 

Delegacja z KU Leuven odwiedziła Politechnikę Warszawską

Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz spotkał się z delegacją Katholieke Universiteit Leuven. Spotkanie miało miejsce 3 kwietnia 2017 r.  Delegacji gości przewodniczył prof. Georges Gielen, Prorektor Science, Engineering and Technology Group.

Kwiecień na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się w tym miesiącu