Znak Politechniki Warszawskiej

Uczelnia

Aktualności

Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Prorektor ds. Studenckich, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW wita gości konferencji

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej. 

Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Zajęcia plastyczne

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.

Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Anna Rogowska podsumowuje rok działalności CZIiTT-u

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki. 

Styczeń na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

Pierwsze urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Budynek CZiITT

Zapraszamy na wydarzenie

Nominacja profesorska dla kolejnego naukowca z naszej Uczelni

Pałac Prezydencki w Warszawie

Dr hab. inż. Tomasz Sosnowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 59 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 11 stycznia 2017 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. 

Konwersatorium PW - "Space 4.0"

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt w ramach cyklu Konwersatorium PW pt. "Space 4.0". Odczyt wygłosi Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zaproszenie na konferencję „Transplantacja – darem życia”

W imieniu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Politechnika Warszawska zaprasza do udziału w konferencji „Transplantacja – darem życia”, która odbędzie się 19 stycznia 2017 r. (czwartek) w Małej Auli w godzinach 9.30.00-11.30. Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii transplantacji narządów i tkanek. 

Nasza Uczelnia zaangażowana w ważny projekt dotyczący obronności

Przedstawiciele instytucji zaangażowanych w działalność Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej

Praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla polskiego przemysłu obronnego - to główny cel Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej, które powstało w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatywę będą wspierać naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Szkoły z patronatem PW najlepsze w Rankingu Liceów Ogólnokształcących

Warszawski Salon Maturzystów 2016

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie zajęło pierwsze miejsce w najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy". Na drugiej pozycji w zestawieniu sklasyfikowano XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Patronat nad obiema szkołami sprawuje nasza Uczelnia.

Bal Karnawałowy Fizyków

Bal Fizyków

Aula Gmachu Fizyki, karnawałowe dekoracje i pięknie ubrane, roztańczone pary – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Fizyków. Bal planowany jest na 11 lutego 2017 roku.

Koncert "My też... Szukamy Stajenki" kolejną odsłoną Wielkiej Muzyki w Małej Auli

The Engineers Band

8 stycznia 2017 roku w warszawskim Kościele Najświętszego Zbawiciela odbył się XCV koncert Wielkiej Muzyki w Małej Auli. Orkiestra Rozrywkowa "The Engineers Band" wykonała kolędy i pastorałki autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

Pierwsze urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Tu nauka spotyka się z biznesem, tu studenci pracują nad swoimi projektami, tu dyskutuje się nad rozwiązaniami z zakresu transferu technologii. 17 stycznia 2017 roku podsumujemy rok działalności CZIiTT PW.

Podsumowanie 2016 roku

Najważniejsze wydarzenia z życia naszej Uczelni

Nagrody Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk dla naszych naukowców

Logo Polskiej Akademii Nauk

Dr hab. inż. Magdalena Jasińska z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz dr hab. inż. Bartłomiej Salski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych otrzymali nagrody naukowe Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk (Wydział IV Nauk Technicznych). 

Absolwentka PW nagrodzona w konkursie "Skomplikowane i proste"

Logo konkursu "Skomplikowane i proste"

Mgr inż. Oliwia Kalwasińska, absolwentka studiów magisterskich z inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej zdobyła trzecią nagrodę w XII konkursie miesięcznika "Forum Akademickie" na artykuł popularnonaukowy "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach".

Kolejna Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

Logo Narodowego Kongresu Nauki

"Ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej" to tytuł kolejnej Konferencji Programowej Narodowego Kongresu Nauki. Konferencja odbędzie się w Katowicach w dniach 26-27 stycznia 2017 roku. 

Politechnika Warszawska stworzy Warszawski Indeks Powietrza

Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor PW ds. Rozwoju

Prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor PW ds. Rozwoju i Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy podpisali umowę na opracowanie i wdrożenie Warszawskiego Indeksu Powietrza. Dzięki niemu na bieżąco będzie można śledzić aktualną jakość powietrza w stolicy.

FameLab 2017 – trwają zgłoszenia do konkursu

Rusza 6. edycja konkursu i programu rozwoju umiejętności komunikacyjnych naukowców, który przygotował już 50 polskich badaczy do sprawnego opowiadania o tym, czym się zajmują. Trwają zgłoszenia do konkursu – zachęcamy studentów i naukowców z PW do udziału w nim.