Opublikowano: 18.07.2023 13:27

Znamy wyniki rekrutacji na studia 2023

Czekamy na Was i Wasze dokumenty!

Kandydaci na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite już wiedzą, czy dostali się na swoje wymarzone kierunki. Informacje te od 18 lipca są dostępne po zalogowaniu do systemu irk.pw.edu.pl. Gratulujemy i przypominamy, że to czas nie tylko na radość, ale także na dopełnienie formalności.

Składanie dokumentów

Najważniejszym zadaniem dla wszystkich, którzy zostali zakwalifikowani, jest złożenie wymaganych dokumentów. Kandydaci mają na to cztery dni: 19, 20, 21 i 24 lipca (a w Filii w Płocku nawet pięć, bo także 22 lipca). Dokumenty będą przyjmowane od godz. 9.00 do godz. 15.00 w miejscach wskazanych przez Wydziały. Dokładna lista – z nazwami budynków i adresami – znajduje się na stronie Biura ds. Przyjęć na Studia.

Żeby usprawnić przyjmowanie dokumentów, Wydziały mogą określić szczegółowy harmonogram obsługi kandydatów. Dlatego wcześniej radzimy sprawdzić informacje w IRK oraz na stronach Biura ds. Przyjęć na Studia i Wydziału, w szczególności na stronie Wydziału Architektury.

Jakie dokumenty trzeba złożyć? Kandydaci z polskim świadectwem muszą przygotować:

• oryginał świadectwa dojrzałości (do wglądu) wraz z kserokopią,
  • dokument tożsamości (do wglądu),
  • 2 aktualne fotografie (o wymiarach 35x45 mm, zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych) podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem,
  • inne dokumenty wykorzystywane w procesie rekrutacji (dotyczy tylko osób, które takie dokumenty zgłosiły): oryginał dyplomu potwierdzający uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika wraz z kserokopią, oryginał dyplomu/zaświadczenia laureata/finalisty olimpiady lub konkursu, certyfikat znajomości języka obcego, dokument świadczący o odpowiedniej znajomości języka angielskiego.

Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą oryginały dokumentów do wglądu (tam, gdzie jest to zaznaczone) i żeby kserokopie dokumentów wykonać przed przybyciem na Uczelnię. Zgodność kopii z oryginałem będą poświadczać przyjmujący dokumenty współpracownicy Komisji Rekrutacyjnych.

Jeśli nie złożycie dokumentów w terminie (bez względu na powód), to znaczy, że rezygnujecie z miejsca na liście zakwalifikowanych.

Zwracamy uwagę, że przesyłanie dokumentów pocztą lub kurierem wiąże się z dużym ryzykiem. Przy składaniu dokumentów liczy się bowiem moment dostarczenia ich właściwej komisji, a nie data stempla pocztowego czy nadania przesyłki.

Dokumenty w imieniu zakwalifikowanego kandydata może złożyć pełnomocnik. Formularz upoważnienia znajduje się na stronie poświęconej składaniu dokumentów (nie wymaga on potwierdzenia notarialnego). Podczas składania dokumentów pełnomocnik musi wylegitymować się swoim dokumentem tożsamości.

Lista dokumentów dla kandydatów z zagranicznym świadectwem (dyplomem IB, dyplomem EB lub innym) jest trochę inna – trzeba o tym pamiętać. Po szczegóły zapraszamy na stronę Biura ds. Przyjęć na Studia.

Progi punktowe i kolejne rekrutacje

Progi punktowe na poszczególne kierunki (czyli najniższy wynik, jaki dawał kwalifikację) w pierwszej turze kwalifikacji (rekrutacja w lipcu 2023 roku) znajdują się na stronie Biura ds. Przyjęć na Studia.

Komunikat o uruchomieniu drugiej tury kwalifikacji (rekrutacja w sierpniu i wrześniu 2023 roku), w tym na nowy kierunek Przemysłowe Zastosowania Informatyki (w Płocku), zostanie opublikowany 26 lipca.

Przypominamy też, że od 1 do 28 sierpnia na Politechnice Warszawskiej trwać będzie rejestracja na studia niestacjonarne I stopnia.

Badania lekarskie

Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów nie jest wymagane w czasie trwania procesu rekrutacyjnego. Ale jeśli zostaliście przyjęci, musicie takie orzeczenie złożyć w dziekanacie Waszego Wydziału we wskazanym przez niego terminie.

Badania muszą być wykonane wyłącznie przez upoważnionego lekarza medycyny pracy. Przychodnie mają przyznane (niezależne od naszej Uczelni) limity na bezpłatne wykonywanie takich badań. Zachęcamy, żeby z nich skorzystać. Ewentualne koszty wykonania badań ponosi kandydat.

Skierowanie na badania będzie można pobrać ze swojego konta w systemie IRK (Moje konto -> Zgłoszenia rekrutacyjne -> Dokumenty i dalsze kroki -> Skierowanie) po przyjęciu na studia.

Akademiki

Akcja kwaterunkowa dla nowo przyjętych studentów będzie prowadzona za pośrednictwem strony sspw.pl/kwaterunek. O przyznaniu miejsca decydują odległość od miejsca zamieszkania do Gmachu Głównego PW w linii prostej, sytuacja materialna rodziny, inne szczególne okoliczności. Jeśli macie pytania, kierujcie je do Komisji Kwaterunkowej na Waszym Wydziale. Listę kontaktów znajdziecie na stronie sspw.pl/kwaterunek/ kwaterunek-kontakty.

Pytania o rekrutację

Macie pytania o rekrutację? Odpowiedzi szukajcie najpierw na stronie www. Jeśli ich nie znajdziecie, kontaktujcie się z Biurem ds. Przyjęć na Studia: (22) 234 7412 i rekrutacja.bps@pw.edu.pl lub Wydziałami.